Suurima korruptsioonirisk on IT ja ehituse vallas

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

FOTO: Corbis / Scanpix

Mittetulundusühingu Riigihangete Keskus juht Tom Annikve hinnangul on riigihangetes kõige suurema korruptsiooniriskiga infotehnoloogia ja ehitus valdkonnad.

Riigihangete võimaliku korruptiivsuse hindamisest rääkides sõnas riigiprokurör Lavly Lepp, et rolli ei mängi, kas vallajuht tunneb hästi võitjafirma omanikku või ei, vahendas ühing Korruptsioonivaba Eesti eilsel ümarlaual räägitut.

«Korruptiivsusest saame rääkida siis, kui riigihanke korraldaja saab teatud ettevõtte võitjaks kuulutamisest kuritegelikku omakasu,» sõnas Lepp.

MTÜ Riigihangete Keskus juhi Tom Annikve sõnul on omavalitsustes riigihangete korraldamisel väga erinev tase.

«Suurtel omavalitsustel on reeglina hea kompetents, aga väiksemates jääb teadmistest puudu,» sõnas ta ja lisas, et väikesed omavalitsused, mis korraldavad riigihankeid harva, ei jõua alati kaasas käia uuenevate nõudmistega.

«Kuna Euroopa Liidu struktuuritoetused Eestile suurenevad kahekordselt, võrreldes varasemate aastatega, toob see kaasa tunduvalt rohkem riigihankeid ka kohalikes omavalitsustes,» sõnas Korruptsioonivaba Eesti juhatuse liige Asso Prii.

Ta lisas, et seega suureneb oht, et suur raha tekitab omavalitsustes hangete korraldamisel libastumisi ja korruptsiooniriski.

Riskide vähendamiseks on omavalitsustel vaja paremaid oskusi hangete korraldamisel ning tahet seista vastu korruptsiooni kiusatustele.

Tagasi üles