Rahvarõivais Kaja Kallasest sai esimene meeste tantsupidu väisanud peaminister (1)

Margus  Martin
, ajakirjanik
Copy
Nõmme põhikooli rühma Tantsukeeris poisid meelitasid peaministri Rakveres ühispildile.
Nõmme põhikooli rühma Tantsukeeris poisid meelitasid peaministri Rakveres ühispildile. Foto: Maris Marko

Peaminister Kaja Kallas (Reformierakond) külastas pühapäeval Rakveres meeste tantsupeo «4 venda» pärastlõunal toimunud etendust. Ta on ühtlasi peaministritest esimene, kes 16 aasta jooksul seda pidu oma kohalolekuga austanud.

Meeste tantsupeo peaprodutsent Madis Orav lausus, et peaministri tulek meeste tantsupeole annab lootust, et rahvakultuur ja rahvatants saavad ka edaspidi riigi poolt erilise tähelepanu osaliseks ning on jätkuvalt prioriteetsed.

Kaks päeva vältava meeste tantsupeo laupäevane avapäev kujunes nii tantsijatele kui ka publikule parajaks väljakutseks, sest väljas valitses enam kui 30-kraadine kuumus. Pühapäevaks asendus leitsak pisut leebema ilmaga.

Madis Orava sõnul kuum ilm aga meeste väge ei vähendanud. Vastupidi - pühapäeva keskpäeval õnnistati seda omakorda Üllar Saaremäe juhtimisel Rakvere Vallimäel korraldatud tseremoonial. Tseremoonia viisid läbi meeste tantsupeo idee autor ja pealavastaja Maie Orav, samuti teadjanaine Mai Agate Väljataga ning tantsuõpetaja Almer Jansu.

Maie Orav lisas, et tseremoonia oli väga hingestatud ja puudutas mehi sügavalt. «Meeste vägi kestab nüüd kindlalt kuni järgmise peoni,» lausus meeste tantsupeo ema.

Järgmine meeste tantsupidu on plaanitud aastasse 2026, mil esimesest peost Rakveres möödub täpselt 20 aastat.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles