R, 12.08.2022

Reservväelased hakkavad õppustel saama tegevväelastega sama tasu

BNS
Reservväelased hakkavad õppustel saama tegevväelastega sama tasu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Siil 2022 - Kaitseliidu ja liitlaste tegevused Saaremaal
Siil 2022 - Kaitseliidu ja liitlaste tegevused Saaremaal Foto: Kaitseliit

Kaitseministeerium eraldab lisaraha, mis võimaldab maakaitse õppekogunemisel väljaõpet andvaid reservväelasi tasustada võrdselt tegevväelastega.

Kõrgendatud toetuse määr on olenevalt auastmest 75-100 eurot päevas. Samuti laienevad õppekogunemisel osalevatele vabatahtlikele instruktoritele kõik reservteenistuses ette nähtud tagatised: sotsiaalsed tagatised, hüvitised, majutus, toitlustus ja varustus, teatas BNSile kaitseministeerium.

Uue meetme eesmärk on soodustada seda, et maakaitse lisaüksuste väljaõppesse kaasatakse neid reservväelasi, kel on selleks oskusi ja teadmisi, kuid kes igapäevaselt instruktoritööga ei tegele.

«Vabariigi valitsus otsustas pärast Venemaa kallaletungi Ukrainale suurendada maakaitse struktuuri kuni 20 000 liikmeni. Eesti inimeste kaitsetahet näitab see, et sestsaadik on astunud Kaitseliidu liikmeks rohkem kui 3000 inimest,» ütles kaitseminister Kalle Laanet.

«Oleme otsustanud eraldada lisavahendeid, et suurendada instruktorite arvu ning motiveerida ja kaasata väljaõppesse meie väärtuslike oskustega reservväelasi,» lausus Laanet.

Lisaks antakse Kaitseliidule lisavaraha kahe palgalise Naiskodukaitse instruktori koha loomiseks. Kaitseminister Laanet kohtus teisipäeval Naiskodukaitse esinaise Airi Toominguga.

«Viimastel kuudel on Naiskodukaitse liikmeskond hüppeliselt kasvanud. Sellega seoses on oluliselt tõusnud administreerimiskoormus ja väljaõppe läbiviimise maht. Naiskodukaitse juhtimine ja ka väljaõppe läbiviimine põhineb suuresti vabatahtlikkusel ning on seega äärmiselt ressursisäästlik. Samas on teatud mahus palgaline ressurss hädavajalik, mistõttu on Naiskodukaitsele lisanduvad ametikohad nüüd ja tulevikus äärmiselt vajalikud,» ütles Tooming.

Kaitseliiduga liitumise avaldusi on alates 24. veebruarist esitatud 3399, sealhulgas on Naiskodukaitsega liituda soovijaid 1053. Pea 3000 soovijat on saanud praeguseks Kaitseliidu liikmeks.

Märksõnad
Tagasi üles