L, 4.02.2023

ANALÜÜS ⟩ Eesti kaitsmiseks tuleb Kaliningrad tasalülitada

Erkki Koort
, uuriva toimetuse juht
Eesti kaitsmiseks tuleb Kaliningrad tasalülitada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 12
Vaatamata jõulisele kuvandile on Kaliningrad sõjaliselt väga haavatav. Venemaa ja Valgevene harjutavad Kaliningradis Zapad 2021 õppustel sõjalist koostööd.
Vaatamata jõulisele kuvandile on Kaliningrad sõjaliselt väga haavatav. Venemaa ja Valgevene harjutavad Kaliningradis Zapad 2021 õppustel sõjalist koostööd. Foto: Vene kaitseministeeriumi pressiteenistus

Et kaitsta Eestit ja teisi Balti riike sõjalise sissetungi eest, on vaja tagada teisel pool piiri olevate üksuste hävitamine. Kaliningrad on Baltikumi kaitsmise valupunkt.

Kaliningrad on justkui kindlus keset NATOt. Mõneti võiks seda võrrelda isegi Lääne-Berliiniga keset idablokki, kuigi territoorium ning vägede suurused ei ole võrreldavad. Seda kardetakse ning see ohustab Suwałki koridori, mis tagab Poolast maismaakoridori «Balti poolsaarega». Samas tuleb arvestada Kaliningradi saarelist iseloomu. Piirkond on ülejäänud Venemaast eraldatud, mis muudab selle haldamise ja varustamise keerulisemaks. Olenemata valitud marsruudist eraldab seda põhiterritooriumist kaks riiki. Levinuim transiitkoridor on läbi Leedu ja Valgevene.

Kipume nägema Poola-Leedu ühenduskohta enda suure nõrkusena, kuid selgub, et tegelikult on see piirkond ka suur peavalu Venemaale.

Märksõnad
Tagasi üles