R, 2.12.2022

Terviseamet soovitab Stroomi rannas suplemisest hoiduda

Uwe Gnadenteich
, ajakirjanik
Terviseamet soovitab Stroomi rannas suplemisest hoiduda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Reostus Stroomi rannas.
Reostus Stroomi rannas. Foto: Sander Ilvest

Terviseameti hinnangul võivad naftasaadused levida Stroomi rannas avastatud kütteõli jääkreostuse alalt väljapoole ning suplusveega edasi kanduda.

Seoses Pelguranna-Stroomi supluskohas tuvastatud kütteõli jääkreostusega võttis terviseamet eelmise nädala lõpus suplusveest naftasaaduste proovid, et selgitada välja, kas piiratud alalt levib naftasaadusi ka väljapoole ning kas on võimalus, et suplejad puutuvad seeläbi reostusega kokku.

Terviseamet võttis supluskohast kolm proovi – vahetult reostusala kõrvalt, reostusalast paarikümne meetri kauguselt ning rannahoone juurest. Vahetult lintidega piiratud reostuse ala kõrvalt leiti suplusveest naftasaadusi. Teisest kahest proovist, mis võeti reostusalast kaugemalt, naftasaadusi ei leitud. Terviseameti hinnangul võib naftasaaduseid leida ka piiratud ala väliselt ning need võivad levida suplusveega edasi. Naftasaaduste levikuala võib erinevate ilmastikuolude tõttu varieeruda nii suuna kui ka ulatuse osas. Naftasaaduste levimine suplusvees võib mõjutada suplejate, sealhulgas väikelaste tervist.

Terviseamet soovitab tungivalt mitte supelda Pelguranna-Stroomi supluskohas kuni reostuse likvideerimiseni. Põhja-Tallinna valitsus on terviseametile kinnitanud, et vajalik hoiatav teave on supluskoha külastajatele supluskoha lähiümbruses nähtavaks tehtud ning avalikkust hoitakse toimuvaga kursis. Samuti jätkab Põhja-Tallinna valitsus olukorra lahendamisel koostööd terviseameti, keskkonnaameti ja päästeametiga.

Märksõnad
Tagasi üles