E, 27.03.2023

Triatlon sulgeb osa Paldiski maanteest ja muudab busside liikumisteed

Uwe Gnadenteich
, ajakirjanik
Triatlon sulgeb osa Paldiski maanteest ja muudab busside liikumisteed
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ümberkorraldused puudutavad kaardil pruuniga märgitud tänavaid.
Ümberkorraldused puudutavad kaardil pruuniga märgitud tänavaid. Foto: Tallinna linnavalitsus

Tallinn Openi triatlon toob nädalavahetusel kaasa liikluspiiranguid ja muudab ühistranspordi marsruute.

Pühapäeval, 24. juulil suletakse kell 9.30–17.50 ajutiselt Harku järve ümbruses peetava Tallinn Openi triatloni tõttu Paldiski maantee lõik alates Harku järve rannast (Paldiski mnt 124a) kuni linna piirini ning muutub Tallinna ühistranspordiliinide nr 27, 36, 61 ja 62 liikumistee kella 10–18.

Seoses liiklusmuudatustega ning ühistranspordi ümbersuunamisega tuleks sel ajal varuda piirkonnas liikumiseks tavapärasest suurem ajavaru.

Kella 9.30–17.50 on suletud ka Paldiski maantee ristmikud Järveotsa tee ning Astangu, Tagala, Moonalao, Veerme, Mäeküla ja Tähetorni tänavaga. Üldjuhul peab olema tagatud suletud tsooni kinnistutele põhjendatud sõiduks juurdepääs ka sõidukitega, näiteks operatiivsõidukitele, kinnistu omanikele ja kasutajatele või prügiautodele.

Bussiliikluse muudatuste üldskeem. ❌tähistab ärajäävaid peatusi ja ⭕ märgib ajutisi peatusi.
Bussiliikluse muudatuste üldskeem. ❌tähistab ärajäävaid peatusi ja ⭕ märgib ajutisi peatusi. Foto: Tallinna linnavalitsus

Kella 10–18 ei teeninda reisijaid bussiliin number 62 ning käigus on ajutised bussiliinid nr 76 (Moonalao – Mustamäe) ja nr 77 (Oja tee – Harkujärve).

Bussiliini nr 27 bussidel jääb ümberkorralduste ajal ära tavapärane liikumistee Paldiski maanteel, Järveotsa teel ja Kiriku teel ja seetõttu ei peatu bussid Järveotsa tee, Järvekalda, Harkujärve ega Kiriku peatuses. Selle asemel sõidab buss Väike-Õismäelt Harkujärve poole ja tagasi Õismäe tee, Paldiski maantee, Rannamõisa, Liiva ja Sütemetsa tee kaudu, peatudes täiendavalt Paldiski maanteel Sõudebaasi peatuses, Rannamõisa teel Haabersti peatuses ning Liiva teel Välja tee peatuses.

Bussiliini nr 36 bussidel jääb ümberkorralduste ajal ära tavapärane liikumistee Paldiski maanteel ja Järveotsa teel, mistõttu ei peatu liini bussid Järveotsa kooli ega Järveotsa tee peatuses. Selle asemel on mõlemal suunal ajutine peatus Akadeemia tee ja Järveotsa tee ristmikul ning Väike-Õismäe poole liikudes pööravad bussid Akadeemia teelt Järveotsa teele suunaga Ehitajate tee poole ja sõidavad sealt edasi Õismäe ja Järveotsa tee ringristmiku kaudu Õismäe teele, peatudes Nurmenuku, Kullerkupu, Väike-Õismäe ning Väike-Õismäe parkla peatuses.

Bussiliini nr 61 liikumisteed lühendatakse Väike-Õismäe busside seisuplatsini. Liini ajutine alg- ja lõpp-peatus on Väike-Õismäe parkla ning ära jääb Järveotsa tee, Järveotsa kooli, Harku-Kadaka, Astangu Jalami ning Kotermaa peatus.

Ajutine bussiliin nr 76 Moonalao – Mustamäe alustab oma liikumisteed Mustamäelt Akadeemia tee 29 trollide seisuplatsilt ja liigub sealt Akadeemia ja Järveotsa tee ning Astangu ja Kotermaa tänava kaudu kuni Moonalao tänava ristmikuni. Bussiliini algpeatus on Kadaka (Akadeemia teel), buss peatub Pöörise peatuses, ajutistes peatustes Akadeemia teel enne Järveotsa tee ristmikku ning Järveotsa teel enne Astangu tänava ristmikku ja seejärel Harku-Kadaka, Astangu, Jalami, Kotermaa ning Moonalao peatuses.

Ajutine bussiliin nr 77 Oja tee – Harkujärve alustab oma liikumisteed Harkujärve peatusest Järvekalda teel ning liigub sealt Kiriku ja Sütemetsa teele, peatudes Kiriku, Alasniidu tee ja Oja tee peatuses.

Täpsem info bussiliikluse ümberkorralduste kohta on kättesaadav Tallinna transpordi veebilehel ning tänavate ajutise sulgemise dokumendid on kättesaadavad Tallinna operatiivinfo süsteemis.

Märksõnad
Tagasi üles