P, 24.09.2023

Zelenskõi sõnul on kõige tähtsam ühtsuse säilitamine ja koostöö

BNS
Facebook
Comments
Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi.
Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi. Foto: STR/Scanpix

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi ütles pühapäevaõhtuses pöördumises rahva poole, et ühtsuse säilitamine ja koos töötamine võidu nimel on praegu riigi tähtsaim ülesanne, edastas ukrainlaste meediakanal Unian.

«Ühtsuse säilitamine ja võidu nimel koos töötamine on kõige olulisem riiklik ülesanne, mida me kõik kindlasti täidame. See tähendab, et saame hakkama sellega, mida eelmised põlvkonnad varem ei suutnud. See kehtib ka meie kaitse kohta selles vabadussõjas ja meie liikumise kohta Euroopasse,» rõhutas riigipea.

Zelenskõi sõnul pole praegu neid, kes selles kahtleksid.

«On ainult need, kes vaidlevad, kuidas paremini seda saavutada. Ja see kõik saab olema. See on märk usust Ukrainasse ja mitte ainult meie enda usust,» lisas riigipea.

Zelenskõi märkis, et isegi okupandid tunnistavad Ukraina edu ja nad räägivad sellest pidevalt oma lähedastele, kui nendega ühendust võtavad.

President tõi välja, et algab tähtis nädal, mil tähistatakse esimest korda Ukraina riikluse päeva ehk 28. juulit.

«Selle julma sõja kuuendal kuul. Ja pärast kaheksa aastat kestnud sõda Donbassis. Aga pange tähele, et ukrainlasi ei saa murda kõigest hoolimata. Ainult neile, kes absoluutselt ei tea ajaloo tõde ja ei tunneta seda, võis pähe tulla mõte meid rünnata pärast kõike seda, mida meie rahvas läbi on elanud. Pärast kõike seda, mida oleme sajandite jooksul õppinud. Ukrainlased ei loobu kunagi oma iseseisvusest,» rõhutas Ukraina president.

Zelenskõi kutsus ühtlasi üles end mitte lõdvaks laskma ja tegema kõik, et tekitada vaenlasele võimalikult palju kaotusi ning koguda Ukrainale võimalikult palju toetust.

«Sel nädalal toimuvad taas meie partnerite olulised visiidid, toimuvad olulised läbirääkimised ja mis kõige tähtsam - Ukraina positsioonide edasine edasiliikumine. Rindel, diplomaatias ja majanduses,» kinnitas president.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles