E, 2.10.2023

Eesti ranniku lähedale on tekkinud suur laevaummik

Andres Einmann
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Facebook
Comments 1
Venemaa sadamatesse pääsu ootavate tankerite ja kaubalaevade mitteametlik ankruala Eesti majandusvööndisse kuuluval Soome lahe osal. Pühapäeval ootas seal 21 laeva.
Venemaa sadamatesse pääsu ootavate tankerite ja kaubalaevade mitteametlik ankruala Eesti majandusvööndisse kuuluval Soome lahe osal. Pühapäeval ootas seal 21 laeva. Foto: Madis Veltman

Käsmu poolsaare ja Soome Porvoo vahelisel merealal, Eesti rannikust paarikümne kilomeetri kaugusel on Soome lahele tekkinud liiklusummik Venemaale pääsu ootavatest laevadest. Kui Postimees pühapäeva pärastlõunal väikelennukiga Soome lahe kohale jõudis, oli end mitteametlikku laevaparklasse ootama seadnud 21 laeva.

Võrreldes laupäevaga oli laevaummik isegi veidi vähenenud, kuna siis ootas laevaliiklust vahendava veebisaidi Marinetraffic andmetel merealal Venemaale pääsu koguni 24 laeva.

«Kui peaksime vette hädamaanduma, siis arvestage, et kabiin jääb vee alla ja uksed tuleb enne lahti teha. Päästevestid laske õhku täis alles siis, kui olete lennukist väljas, muidu te ei pääse kabiinist välja. Ujute diagonaalis tahapoole, lennuki mootorist ja propellerist eemale,» olid piloot Aini viimased julgustavad sõnad, enne kui me Aespa lennuväljalt Cessna 172R Skyhawkiga õhku tõusime ja suuna Soome lahele võtsime.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles