L, 26.11.2022

FOTOD ⟩ Reinsalu arutas Soome kolleegiga Vene kodanike viisakeeldu

Loora-Elisabet Lomp
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Reinsalu arutas Soome kolleegiga Vene kodanike viisakeeldu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) kohtus täna Helsingis Soome välisministri Pekka Haavistoga, et arutada koostööd, jätkuvat toetust Ukrainale ja agressiooni hinna tõstmist Venemaa jaoks.

Reinsalu tunnustas Soomet tugeva toetuse eest Ukrainale. «Ukraina on Venemaa sõjas võidelnud juba 175 päeva, kaitstes nii oma riiki ja rahvast kui ka terve Euroopa jaoks olulisi väärtusi ja põhimõtteid. Praegu tuleb keskenduda kaitseabile ja alustada juba ülesehitustöid, et aidata Ukraina riiki ja inimeste elukorraldust taastada,» ütles Reinsalu.

Venemaa-vastaste sanktsioonide karmistamisest rääkides rõhutas Reinsalu, et peame tõkestama Venemaa kodanike sisenemise Euroopa Liitu, kuni sõda Ukrainas kestab.

«Eesti otsustas piirata Venemaa kodanikele Eesti viisade väljastamise ja mitte lubada siia Eestist saadud viisaga Venemaa kodanikke. Järgmiseks esitame ELis ettepaneku lõpetada Schengeni riikide viisade väljastamine agressorriigi kodanikele,» sõnas Reinsalu.

Reinsalu: Eesti toetab igati Soome NATOsse astumist

Välisminister tõstatas kohtumisel ka eritribunali loomise Venemaa agressioonikuritegude uurimiseks ja süüdlaste vastutusele võtmiseks. «Venemaa peab genotsiidisõja eest Ukrainas vastutust kandma ja Eesti seisab eritribunali loomise eest väsimatult,» sõnas Reinsalu.

Arutades Eesti-Soome suhteid, kinnitas Reinsalu kolleegile üle Eesti tugeva toetuse Soome NATOga liitumisele. «Madridi tippkohtumisel tehtud otsused on ajaloolised ja tugevdavad nii meie piirkonna kui ka kogu alliansi julgeolekut. Meie riigikogu oli üks esimesi, kes Soome NATOga liitumise ratifitseeris ja loodetavasti jõuab see protsess lõpule nii kiiresti kui võimalik,» märkis Reinsalu.

Välisministrid arutasid ka suvel valminud kolmandat Eesti-Soome tulevikukoostööraportit. «Meie sidemed on tugevad ja koostöö mitmekülgne ning koostööraport on tugev alus, et meile olulistes valdkondades tõhusamalt koos tegutseda. Tulevikku vaadates tuleb veel enam keskenduda koostööle digi- ja rohepöörde vallas,» tõi Reinsalu välja.

Märksõnad
Tagasi üles