Randjärv: ringiraha oodatakse pikisilmi

Laine Randjärv.

FOTO: Sille Annuk / Postimees

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv (Reformierakond) kinnitas, et koalitsioonileppes 2014. aastaks kavandatud huvihariduse toetamiseks mõeldud ringiraha kehtestamist oodatakse pikisilmi.

«Sellel nädalal nägin mitut puhku, millise pühendumisega töötavad Eesti eri paikades koolide muusikaõpetajad ja huvijuhid ning milliseid tulemusi nende töö õpilaste esinemiste näol annab,» ütles Jõgeval 16. korda toimuvatel Alo Mattiiseni muusikapäevade žüriisse kuuluv Randjärv.

«Kohati läheb meelest, et tegemist ei ole mitte professionaalsete muusikute, vaid kooliõpilastega. Sageli põhineb see kooliprogrammile lisanduv töö vaid juhendajate entusiasmil ja ei ole eraldi tasustatud,» rääkis Randjärv, kes lisaks Jõgeval toimuvatele koolinoorte muusikapäevadele külastas reedel ka Viljandi muusikakooli orkestri juhtide juubelile pühendatud kontserti.

«Jutuajamises Alo Mattiiseni muusikapäevade peakorraldaja Maret Ojaga sain kinnitust, et ringiraha oodatakse pikisilmi, sest see võimaldaks ligipääsu huviharidusele senisest suuremale hulgale lastele,» ütles Randjärv.

Tagasi üles
Back