P, 5.02.2023

Keskkonnaamet moodustab Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala koostöökogu

Uwe Gnadenteich
, ajakirjanik
Keskkonnaamet moodustab Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala koostöökogu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Terviseradade rajamine Nõmme-Mustamäe mastikukaitsealale on tänases lõpetatud.
Terviseradade rajamine Nõmme-Mustamäe mastikukaitsealale on tänases lõpetatud. Foto: Taavi Sepp

Käimas on Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmine ning paari aasta jooksul uuendatakse ka kaitsekorralduskava.

Keskkonnaamet soovib peatada kaitsekorralduskava üle vaatamiseni suuremahuliste kaitseala tulevikku puudutavate otsuste langetamise. Esimese sammuna võttis amet tagasi kooskõlastuse ligi 200 puu langetamist võimaldavalt ehitusloalt.

Keskkonnaameti peadirektori Rainer Vakra sõnul on mõistlik enne uute Sütiste terviseradasid või muid kaitsealale plaanitud töid puudutavate otsuste tegemist mõelda läbi, millisel moel tulevikus Nõmme-Mustamäe maastikukaitsealal loodusväärtusi hoida.

«Arutame värske pilguga läbi võimalikud tegevused ning arendused maastikukaitsealal. Meie soov on teha seda võimalikult kaasavalt ja erinevate vaatenurkadega arvestades. Selleks moodustame kaitseala koostöökogu, kuhu kuuluvad inimesed nii erinevatest kaitsealaga seotud ametkondadest kui ka huvirühmade esindajad,» ütles Vakra.

Tulenevalt muutunud olukorrast, kus terviseradade teise etapi raames on Sütiste metsa tee alalt puude raie toimunud, kuid projekti ellu ei viida, ei pea keskkonnaamet vajalikuks ka sealsete kõikide kändude freesimist. Kännud tuleks freesida vaid kohtades, kus need on ohtlikud liiklejatele, näiteks on kännud väga kõrged ja asuvad olemasolevale teele liiga lähedal.

«Keskkonnaameti eesmärk on, et inimesed elaksid loodusega kooskõlas ja et säiliksid elukohalähedased rohealad. Teame, et parkidel ja linnametsadel on stressi maandav ja vaimset tervist turgutavat mõju, samal ajal peame hoidma kaitsealal asuvaid loodusväärtusi. Nõmme-Mustamäe maastikukaitsealal on inimeste liikumist vaja suunata, sest teatud kohtades vajab pinnas hoidmist, teisal jälle tallamist. Kõik need asjaolud tuleb kaitsekorralduskava arutelul läbi rääkida,» ütles Vakra.

Mustamäe-Nõmme praegune kaitsekorralduskava kehtib 2025. aastani.

Märksõnad
Tagasi üles