E, 27.03.2023

15 põhjust Kaitseliitu astumiseks

Postimees
15 põhjust Kaitseliitu astumiseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Kristjan Prii

Kaitseliidus tegutsevad ühise eesmärgi nimel koos väga mitmesuguse tausta ja kogemustega inimesed. Regulaarsed õppused ja koostööharjutused on parim meeskonnatööpraktika.

1. Võimalus Eestit paremaks muuta

Kui tahad muuta turvalisemaks oma kodutänavat, oma küla, oma linna, oma Eestit, siis on Kaitseliit sinu jaoks õige koht.

2. Saad õppida sõdurioskusi

Kaitseliit õpetab sulle sõdurioskusi. Kui sa pole ajateenistuses käinud, pead läbi tegema Kaitseliidu tegevliikme sõdurioskuste baaskursuse. Erinevalt ajateenistusest sooritatakse see Kaitseliidus nädalavahetuseti pikema aja jooksul.

3. Õpid relvi tundma

Kaitseliit õpetab sulle relva käsitsemise oskust nii teoorias kui ka praktikas.

4. Saad omandada uue eriala

Kaitseliidus saad omandada sõjalise eriala. Kaitseliit pakub oma liikmetele koolitust peamistel jalaväeüksuse ametikohtadel, näiteks korraldatakse sidemehe, pioneeri, minööri, autojuhi, tagala, laskuri-sanitari jne erialakursusi.

5. Võid teha karjääri

Kaitseliidus saad teha sõjalist karjääri. Huvi korral saad läbida noorem- ja vanemallohvitseri ning rühma- ja kompaniipealiku (reservohvitseri) kursused. Lisaks pakub väljaõpe rohkesti praktilist juhtimiskogemust mitmesugustel harjutustel ja õppustel.

6. Harjutad meeskonnatööd

Kindlasti õpid tegema meeskonnatööd. Kaitseliidus tegutsevad ühise eesmärgi nimel koos väga mitmesuguse tausta ja kogemustega inimesed. Regulaarsed õppused ja koostööharjutused on parim meeskonnatööpraktika.

7. Saad osaleda õppustel

Koos oma üksusega saad osaleda suurtel taktikalistel õppustel. Kaitseliidu üksused osalevad aasta suurimal õppusel Kevadtorm, malevatevahelistel ühisõppustel (Orkaan, Mulgi mäss jt) ning maleva suurõppustel.

8. Saad aidata

Kuuludes Kaitseliitu, saad võimaluse lahendada reaalseid kriise, aidates likvideerida õnnetuste tagajärgi. Näiteks Viru malev osales Padaoru lumetormi hädaliste abistamisel ja Väike-Maarja tormikahjude likvideerimisel. Pärnumaa malev aitas jaanuaritormi hädalisi.

9. Saad valmistuda tegevteenistuseks

Kaitseliidu sõjaline väljaõpe annab võimaluse asuda tegevteenistusse. Kui sul on Kaitseliidus läbitud sõjaline väljaõpe, saad asuda kaitseväe tegevteenistusse ajateenistust läbimata.

10. Arendad ennast

Kaitseliit pakub enesearendamisvõimalust teoorias ja praktikas. Lisaks otseselt sõjalistele erialadele saad end koolitada mitmesugustel juhtimis-, instruktori- ja treenerikursustel. Õppida ja praktiseerida saab ka esmaabi, ellujäämisnippe, toitlustamist, avalikke suhteid ja palju muud igapäevaelus kasulikku.

11. Sisustad vaba aega

Sinu vaba aja kvaliteet tõuseb! Kaitseliidus toimub vilgas seltsielu: korraldatakse kokkutulekuid ja matku, tehakse langevarjuhüppeid ja köielaskumist, võimalik on teha mitmesugust sporti ning osaleda motivatsiooniüritustel.

12. Leiad sõpru

Kaitseliidust leiad häid kamraade! Kaitseliit on sisuliselt üle-eestiline vennaskond. Sinusuguseid aktiivseid ja hakkajaid inimesi leidub igas Eestimaa nurgas. Omasid hätta ei jäeta!

13. Saad Eestiga lähedasemaks

Kaitseliitlased on patrioodid, kes peavad tähtsaks Eesti riiklust, ajalugu ja ühiseid traditsioone. Tegeleme jõudumööda organisatsiooni ja kohaliku ajaloo talletamisega, osaleme riigile oluliste tähtpäevade tähistamisel ning jagame kogemusi haridusasutustes, avalikel üritustel jm.

14. Tasuta väljaõpe

Kaitseliitlastele on ülesannete täitmiseks vajalik väljaõpe loomulikult tasuta.

15. Sinimustvalge põhjus

Lõppkokkuvõttes on igal inimesel Kaitseliiduga liitumiseks oma põhjus, kuid üks põhjus on kõigil ühine: see on vormi varrukale õmmeldud sinimustvalge.

Märksõnad
Tagasi üles