L, 4.02.2023

Tallinn kaalub kuni kolme uue trammiliini loomist

Uwe Gnadenteich
, ajakirjanik
Tallinn kaalub kuni kolme uue trammiliini loomist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Tallinna tramm.
Tallinna tramm. Foto: Mihkel Maripuu

Pärast sadama trammiliini valmimist võiks järgmise trammitee rajada Järvele, Pelguranda või Liivalaia tänavale.

«Uute trammiliinide kavandamisel lähtume eeskätt potentsiaalsete reisijate arvust, keskkonnamõjust, majanduslikest argumentidest ning teede- ja ühistranspordivõrgu terviklikust planeerimisest. Transpordivaldkonna arvutustest ja linnaruumilistest kaalutlustest tulenevalt arutab linnavalitsus praegu põhjalikumalt Järve, Pelguranna ja Liivalaia trammitee väljaehitamise võimalust. Iga projekti puhul tuleb teha muudatusi ka bussiliikluses ja ühistranspordi korralduses laiemalt, et suurendada trammisõitjate arvu,» rääkis Tallinna transpordivaldkonna eest vastutav abilinnapea Tanel Kiik linnavolikogu korraldatud seminaril.

Linn on tellinud trammiteede tänavaruumi uuringu viie võimaliku trassi kohta (Pelguranna, Narva mnt, Järve, Liivalaia ja Kalaranna), mis valmib oktoobrikuu lõpuks. Tallinna transpordiamet koostab potentsiaalsete trammiliinide tasuvuse analüüsi ja hindab nende mõju liiklusele.

«Lisaks trammitee ehituse ja ümbritseva linnaruumi uuendamise kuludele tuleb arvestada ka uute trammide soetamise vajaduse ning võimaliku täiendava depoo ehitamisega. Sõltuvalt uute trammiliinide arvust võib investeeringute koguvajadus järgmise kümne aasta jooksul ulatuda mitmesaja miljoni euroni. Linnavalitsuse edasiste otsuste aluseks on lähiajal valmivad trammiteede tänavaruumi uuring ning mõju- ja tasuvusanalüüs,» selgitas Kiik.

Märksõnad
Tagasi üles