GALERII ⟩ Kalamaja muuseum tähistas esimest sünnipäeva kaevuluukide ekskursiooniga

Mihkel Maripuu
, video- ja fotoreporter
Copy

Kalamaja muuseum tähistas täna aasta möödumist Kotzebue tänava maja taasavamisest. Sünnipäeva tegemiste hulka kuulusid ka kaevuluukide ekskursioon Andres Siplase juhtimisel ja kaevuluugitrüki õpituba. 

Tallinna abilinnapea Kaarel Oja sõnul on Kalamaja kogukonnamuuseum esimesest hetkest alates loodud koos kohalike inimestega. «Muuseum sai stardi 2018. aasta kevadel kohalike hulgas korraldatud küsitlusega, millest selgus, et soovitakse kuulda Kalamaja lugusid eilsest, tänasest ja homsest ning toredat kogukonna kokkusaamispaika. Kogukonnamuuseum avati pika ettevalmistuse järel septembris 2021,» meenutas abilinnapea.

«Muuseumi esimene aasta on kulgenud kiirelt näituste ja ürituste tähe all, laienetud on ka Kalamajast kaugemale, nii avanes näitus ka Koplis. Seda kõike on esimese aasta kohta meeldivalt palju ja suur rõõm on näha muuseumi meeskonna aktiivsust nii oma maja sees kui laiemalt terve kogukonnaga.»

Kalamaja muuseumi püsinäitus «Küla keset linna. Lugusid Kalamajast» kõneleb kohalikust elust kuue Kalamajale iseloomuliku koondkuju kaudu. Nendeks on Kalamaja mees, Kalamaja naine, Kalamaja laps, Kalamaja esivanem, Kalamaja elukunstnik ja Kalamaja loom – tegelased eri aegadest ja ajastutest, kes aitavad jutustada lugusid keskajast tänaseni. Läbi muuseumi avanevad nii kohalike inimeste kui ka majade lood.

Kalamaja muuseumi juhataja Kristi Paatsi sõnul on külastajad ja kohalik kogukond muuseumi väga hästi vastu võtnud. «Kõige enam on tagasisidest jäänud kõlama, et muuseum on soe ja sõbralik koht, kus kuulata omakandi inimeste lugusid ja saada kokku, mängida või vaadata kasvõi Kalamaja roti muumiat.»

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles