K, 7.12.2022

GALERII ⟩ Lisaõppekogunemise «Okas 22» kolmas päev möödus lahinglaskmisega

Postimees
Lisaõppekogunemise «Okas 22» kolmas päev möödus lahinglaskmisega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Neljapäeval alanud lisaõppekogunemise «Okas 22» reservväelased on formeeritud ja alustanud täiendõppega. Tänane päev möödus neil lahinglaskmisega Ida-Virumaal.

1. jalaväebrigaadi Scoutspataljoni ülem kolonelleitnant Ranno Raudsik rääkis, et laskmine toimus Sirgala harjutusväljal, kus viiakse läbi Scoutspataljoni ja reservväelaste täiendõpet. Nii scouts'id kui reservväelased harjutasid relva käsitsemisdrille, viisid läbi lahinglaskmiste jaoks mõeldud ettevalmistavaid harjutusi ning seejärel juba reaalseid laskeharjutusi.

«Meie struktuuris on reservväelased, kelle näol on tegu ajateenijatega, kes on kunagi Scoutspataljonis teeninud, scouts'id, kes on üksuses tegevväelasena teeninud, ja me oleme kutsunud nad siia endaga koos õppusele eesmärgiga tuua reservväelased oma väljaõppetasemelt heale scouts'i tasemele. Ma usun, et selle viie päeva jooksul, mis meil on aega seda väljaõpet siin läbi viia, jõuavad nad sellisele tasemele, nagu on praegu kõik teised tegevväelased kaitseväes,» lisas kolonelleitnant Raudsik.

Scoutspataljoni ja Kaitseliidu kirde maakaitseringkonna reservväelased läbisid täiendväljaõppe käsitulirelvade ja erialarelvadega. Samuti täiendasid oma teadmisi ja oskuseid 1. jalaväebrigaadi õhutõrjepataljoni reservväelased, kes kasutasid lahinglaskmistel kaitseväe uusi automaatrelvi R-20.

Rutjal korraldatud lahinglaskmiste läbiviija vanemveebel Alger Nurk sõnas, et reservväelastest kaitseliitlased, kes kuuluvad lisaõppekogunemise «Okas 22» ajal kirde maakaitseringkonna koosseisu, said täna teha mitmeid harjutusi. «Hommikul ja pärastlõunal tegime kiire relvaõppe, käisime üle ohutustehnikareeglid, lasime relvad sisse lühimaa pealt, millele järgnes 100 meetri joonelt juba korralik laskeharjutus,» ütles Rutjal. Ta lisas, et hea oli näha, et ka need, kes pole kaua aega lasknud, pole oma oskusi minetanud. «Mis on kunagi korralikult selgeks õpitud, tuleb kiirelt meelde. Mina olen laskeharjutusel olnud reservväelaste tasemega rahul.»

Märksõnad
Tagasi üles