N, 8.12.2022

Riik kuulutas välja Viljandi haigla uue ehitushanke

BNS
Riik kuulutas välja Viljandi haigla uue ehitushanke
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Haigla ehitust üle Viljandi kuulutanud tornkraana võeti sel nädalal lahti ja viidi minema. Tagasi tuuakse see tõenäoliselt juba uue ehituslepingu sõlmimise järel.
Haigla ehitust üle Viljandi kuulutanud tornkraana võeti sel nädalal lahti ja viidi minema. Tagasi tuuakse see tõenäoliselt juba uue ehituslepingu sõlmimise järel. Foto: Marko Saarm

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja uue hanke Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse Tervikum ehituse jätkamiseks.

Hanke eesmärgiks on Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse Tervikum ehitus koos muude territooriumil paiknevate ehitistega. Ehitustööde koosseisu kuuluvad üldehitustööd, tehnosüsteemide ehitustööd, välitrasside ehitus ning teede ja platside ehitus, selgub hankedokumentidest.

Kavandatud hoone ühendab esmatasandi tervisekeskuse ning maakonnahaigla, lisaks käsitleb ehitusprojekt haigla ja tervisekeskuse toimimiseks vajalikke, väljaspool oma kinnistu piire asuvaid juurdepääsuteesid, parkimisalasid ja trasse.

Augustikuus teatas endine haigla ehitus Fund Ehitus, et neil pole enam võimalik lepingut kehtivatel tingimustel jätkata, kuna ehitustegevust on mõjutanud sõja puhkemine Ukrainas, ehitus- ja energiahindade kallinemine ja ka koroonakriisi jätkumine. Ehitusleping RKAS-i ja ehitaja vahel lõpetati 12. augustil.

Viljandi Haigla, Riigi Kinnisvara ning Fund Ehitus sõlmisid haigla ehituslepingu 2021. aasta maikuus ja toona eeldati, et hoone on võimalik valmis ehitada ligikaudu kahe aasta ja 47,2 miljoni euro eest. Koos sisseseadega oli investeeringu oodatud maksumus 58 miljonit eurot.

Juulis alguses kirjutas aga Sakala, et ehitaja hinnangul on ehitushind kerkinud poolteist korda ja ajaline mahajäämus on aasta. RKAS-i prognoosi kohaselt räägitakse 20 miljoni euro suurusest puudujäägist, mis võib aga olla suuremgi.

Uue hanke puhul lisatakse olulise muudatusena hanketingimustesse ehituslepingu maksumuse indekseerimine vastavalt ehitushinnaindeksi muutusele, mis maandab hinnakõikumiste ja sellest tulenevate tööde hilinemise või katkemise riski.

Lepingu eeldatav kestus on 29 kuud, pakkumuste esitamise tähtaeg on 10. november. Ehitust rahastatakse Euroopa Liidu vahenditest, riigieelarvest ning SA Viljandi Haigla vahenditest.

Märksõnad
Tagasi üles