K, 7.12.2022

Vahendeid valimata: Vene kodanik ületas Eesti piiri aerulauaga

Ingrid Landeiro
, ajakirjanik
Vahendeid valimata: Vene kodanik ületas Eesti piiri aerulauaga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
SUP laud. Foto on illustratiivne.
SUP laud. Foto on illustratiivne. Foto: Ain Liiva / Virumaa Teataja

Piirivalvurid pidasid Narva-Jõesuus esmaspäeva varahommikul kinni Vene Föderatsiooni kodaniku, kes ületas ebaseaduslikult Eesti piiri Narva jõe suudmes SUP-laua abil. 

Piirivalvurid tegid kindlaks, et ebaseaduslik piiriületus toimus SUP-lauaga Narva jõe suudmes veidi peale kella 1 öösel, misjärel asuti koheselt juhtunu täpsemaid asjaolusid selgitama ja inimest otsima.

Piirkonda kaasati mitmeid lisapatrulle, koerapatrull ning piirati ümber maa-ala. Kella 4.30 paiku peeti 38-aastane mees kinni piiriületuse koha läheduses, ühe Narva-Jõesuu bussipeatuse juures. Mees toimetati menetlustoiminguteks Narva piiripunkti, kus talle koostati väärteomenetluse otsusega rahatrahv ja saadeti tagasi Venemaale. 

Ida prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse juhi Eerik Purgeli sõnul on Eesti riigipiiri tugevdatult valvatud alates veebruarikuust ning täiendavate kontrollidega ka jätkatakse. «Selle juhtumi puhul oli tegemist ebaseadusliku piiriületusega, mis pandi toime naaberriigis välja kuulutatud mobilisatsiooni hirmus.»

 Ta lisas, et hetkel ei ole migratsioonisurve kasvu märgata, kuid loomulikult ollakse selliseks arenguks valmis. «Jälgime olukorda pingsalt ning suuname piirile vajadusel lisajõude. Oleme sellisteks olukordadeks koos partneritega õppustel harjutanud ja teame, kuidas seda kiiresti korraldada.»

Märksõnad
Tagasi üles