T, 29.11.2022

Veidraid põieuuringuid teinud ilmatark astub kohtu ette märtsis

Veidraid põieuuringuid teinud ilmatark astub kohtu ette märtsis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jüri Kamenik
Jüri Kamenik Foto: Pilt videost

Täna peeti Harju maakohtus eelistung sünoptiku ja isehakanud põieuuringute eestvedaja Jüri Kameniku üle, keda süüdistatakse kelmuses. 

Kamenikku süüdistatakse kelmuses ehk tuttavale varalise kahju tekitamises, mis seisnes selles, et ta lõi tegelikest asjaoludest teadlikult ebaõige kujutuse, mille eesmärk oli saada varalist kasu, selgitati prokuratuurist Postimehele. 

Kameniku süüdistust hakatakse tänasel eelistungil otsustatu põhjal arutama järgmise aasta märtsis. 

Postimees kirjutas mullu novembris Tallinna ülikooli klimatoloogia ja meteoroloogia lektorist, ilmateadlasena tuntud Jüri Kamenikust seoses tema aastaid kestnud niinimetatud põieuuringutega, milles osalejate väitel kasutas Kamenik neid seksuaalselt ära.

Nüüd aga süüdistatakse Kamenikku selles, et ta on tekitanud tuttavale noormehele, kellel, nagu selgus, on vaimupuue, varalist kahju. Täpsemalt öeldes kasutas Kamenik ära noormehe tervislikku seisundit ning mõjutas teda mitme aasta vältel sõlmi­ma eri krediidiasutustes laenu­lepinguid.

Esialgu laekusid laenusummad noormehe pangakontole, seejärel aga kanti raha ­Kameniku juhendamisel Kameniku ema ­arvele, millele tal endal oli juurde­pääs. Kamenik ei ole laenusummasid tagasi maksnud.

«Kokku võttis süüdistatav sel moel laenu enam kui kümme ­korda – paarikümnest eurost ­mitme tuhande euroni. Süüdistuse järgi ületab summa 20 000 eurot,» ütles prokuratuuri pressiesindaja Kaarel Kallas.

Kamenik ise selgitab toimunut järgmiselt: «Suhtlesime Toomasega (nimi muudetud – toim) hästi tihedalt ja tahtsime avada investeerimiskonto, millega raha juurde teenida. Me mõlemad võtsime laenu ja investeerisime selle Bondora kontosse.»

Kamenik lisas, et investeerimismõtte algataja oli tema; laenu võtnud ta ise 30 000, Toomas aga 25 000 euro ulatuses. Siis aga jõudnud olukord kõrgete intresside tõttu niikaugele, et koju hakkasid tulema tagasimaksmise meeldetuletused.

Möödunud aasta novembris kirjutas Postimees, kuidas Tallinna Ülikooli klimatoloogia ja meteoroloogia lektor (nüüdseks endine – toim), meedias korduvalt ilmavaatlustest rääkinud Jüri Kamenik tegi aastaid põieuuringuid, milles osalejate väitel kasutas neid seksuaalselt ära. 

Märksõnad
Tagasi üles