K, 30.11.2022

Üksi elavad pensionärid saavad 200 eurot toetust

Alexandra Saarniit
, ajakirjanik
Üksi elavad pensionärid saavad 200 eurot toetust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Illustreeriv foto eakast, kes dokumente läbi vaatab.
Illustreeriv foto eakast, kes dokumente läbi vaatab. Foto: Mihkel Maripuu

Sotsiaalkindlustusamet (SKA) maksab koos oktoobrikuu pensioniga ligi 95 830 inimesele üksi elava pensionäri toetust kokku summas 19 116 000 eurot. Toetuse suurus on 200 eurot.

«Vanemaealiste toimetulek ja kindlustunne on praegustes kiirelt muutuvates oludes meie kõigi ühine hool. Sügiseti makstavast üksi elava pensionäri toetusest on eakale suur abi ning on hea meel, et toetust on õnnestunud tõsta mullusega võrreldes 85 euro võrra,» ütles sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.

«Pea kahe aasta töö tulemusena oleme suutnud ellu viia mitmeid pensionäre teenivaid samme, mille abil meie vanemaealistele kindlustunne tagada.»

«Üksi elava pensionäri toetust maksame kord aastas pensionäridele, kelle vanaduspension on alla 669 euro ja kes elavad rahvastikuregistri andmetel üksi,» selgitas SKA peadirektor Maret Maripuu, kelle sõnul makstakse toetust registris olevate andmete põhjal. Inimene ise toetuse saamiseks eraldi taotlust esitama ei pea. 

Sel aastal saab SKA andmetel pensionär toetust ka siis, kui temaga samale aadressile on sisse kirjutatud Ukraina sõjapõgenik ja pensionär vastab muudele toetuse saamise tingimustele.

Toetust on õigus saada veel eestkostjatel ja eestkostetavatel, hooldekodude elanikel ning inimestel, kes vastavad toetuse saamise tingimustele, kuid kellega samale aadressile sisse kirjutatud inimene viibib hooldekodus. Andmed hooldekodus viibimise kohta saab SKA otse hooldekodudelt või sotsiaalteenuste andmeregistrist.

Kui vanaduspensionär saab lisaks Eesti pensionile ka välisriigist pensioni, on tal üksi elava pensionäri toetusele õigus vaid juhul, kui mõlema pensioni suurus kokku jääb alla 669 euro. «Välisriigist saadava pensioni suuruse teatamiseks palume saata SKAle oma pangakonto väljavõte või muu dokument, mis tõendab, kui suur on välisriigist kätte saadav pension.»

Toetus makstakse välja koos oktoobrikuu pensioniga.

Lisainfot üksi elava pensionäri toetuse kohta saab küsida SKA iseteeninduskeskkonnas suhtluse all, infotelefonilt 612 1360, saates e-kirja aadressile info@sotsiaalkindlustusamet.ee või klienditeenindustest.

Märksõnad
Tagasi üles