L, 10.12.2022

Tüli ministeeriumiga viis muinsuskaitsejuhi ametist

Uwe Gnadenteich
, ajakirjanik
Tüli ministeeriumiga viis muinsuskaitsejuhi ametist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5
Muinsuskaitseameti peadirektor Liisa Pakosta ütles, et tema ja ministeeriumi muinsuskaitsealased erimeelsused olid põhimõttelist laadi. Eilsel kohtumisel leidnud ta, et pole mõtet vastuvoolu ujuda, ning otsustas ametist lahkuda
 
Muinsuskaitseameti peadirektor Liisa Pakosta ütles, et tema ja ministeeriumi muinsuskaitsealased erimeelsused olid põhimõttelist laadi. Eilsel kohtumisel leidnud ta, et pole mõtet vastuvoolu ujuda, ning otsustas ametist lahkuda  Foto: Marko Saarm

Muinsuskaitseameti peadirektor Liisa Pakosta kirjutas eile lahkumisavalduse, sest erimeelsused kultuuriministeeriumiga läksid liiga suureks.

Möödunud nädala lõpus selgus, et sisekontroll uurib Pakosta lähetuskulusid, mis ministeeriumi hinnangul olid suuremad, kui vaja. Ministeeriumi kantsleri Tarvi Sitsi sõnul oleks komandeeringuraha asjus võinud piirduda hoiatusega. Sest kuigi Pakosta jäi kulude otstarbekuse koha pealt eriarvamusele, oli ta valmis väidetava ülekulu, umbes 1100 eurot, hüvitama.

Sits ütles, et peadirektorile oli ka muid etteheiteid. «Veel täna olid teemaks muinsuskaitseameti peadirektori väljaütlemised, mida on olnud päris mitu ja mis lähevad vastuollu muinsuskaitse rahvusvaheliste põhimõtetega. Teiseks tema juhtimisstiil ja töö korraldamine ning kolmandaks tema lähetuskulud,» loetles kantsler.

Märksõnad
Tagasi üles