Mait Klaassen kandideerib Reformierakonna nimekirjas riigikokku (1)

BNS
Copy
Eesti maaülikooli praegune rektor Mait Klaassen
Eesti maaülikooli praegune rektor Mait Klaassen Foto: Arvo Meeks

Eesti maaülikooli kauaaegne rektor Mait Klaassen kandideerib järgmistel riigikogu valimistel Reformierakonna ridades Võru-, Valga- ja Põlvamaal.

Käesoleva aasta lõpuni maaülikooli rektori ametis olev Klaassen on otsustanud kandideerida 2023. aasta märtsis toimuvatel riigikogu valimistel Reformierakonna ridades. Mait Klaassen selgitas, et soovib oma kogemusi rakendada Eesti riigi paremaks muutmiseks.

«Eesti ühiskonnas kui ka laiemalt on toimumas väga turbulentsed protsessid. Maailm tervikuna peab lähiaastatel saavutama uue ning jätkusuutliku tasakaalupunkti. Usun, et minu kogemused on suureks kasuks tasakaalustatud, targa ja innovatiivse Eesti kujundamisel,» ütles Klaassen.

Reformierakonna juht, peaminister Kaja Kallas tervitas Klaasseni kandideerimist Reformierakonna nimekirjas. «Nii haridusvallas kui innovatsioonis seisab Eestil lähiaastatel ees mitmeid suuri väljakutseid, mistõttu on mul hea meel, et meie meeskond saab täiendust sedavõrd tugeva eksperdiga. Ka inimesena on Mait erakordselt muhe, seega tervitan rõõmuga tema liitumist.»

Mait Klaassen on neljakordne maaülikooli rektor. Esmakordselt oli ta rektori ametikohal aastatel 1993–1998, teist korda valiti ta rektoriks aastal 2008 ning seejärel on teda valitud tagasi kahel korral. Varasemalt on Klaassen kuulunud nii kümnenda kui 11. riigikogu koosseisu. Aastatel 1997-1999 oli Klaassen haridusminister.

Tagasi üles