T, 29.11.2022

Sotsid nõuavad Kohtla-Järve linnavalitsuse tagasiastumist

Postimees
Sotsid nõuavad Kohtla-Järve linnavalitsuse tagasiastumist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eduard Odinets.
Eduard Odinets. Foto: Kermo Benrot

Kohtla-Järve linnavolikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) fraktsioon nõuab praeguse linnavalitsuse kohest tagasiastumist, sest linnaametnike ja volikogu liikmete kinnipidamine politsei poolt on taas lahti kiskunud Kohtla-Järve pikaaegse korruptsiooni ning mõjuvõimu kuritarvitamise probleemi.

Opositsioonis oleva SDE fraktsiooni juhi ja riigikogu liikme Eduard Odinetsi sõnul on ilmselgelt alla aasta ametis olnud linnavalitsus läbikukkunud, kaotanud kohalike elanike usalduse ja taas rikkunud Kohtla-Järve mainet.

«Praeguse linnavalitsusega edasi minna ei saa, mistõttu peab linnavalitsuse koosseis kohe tagasi astuma. Töörahu ja kasvõi mingisugusegi linna näo säilitamiseks teevad sotsiaaldemokraadid ettepaneku asuda koalitsiooni moodustamise konsultatsioonidele nende volikogu liikmetega, keda korruptsioonikahtlustus ei puuduta,» ütles Odinets.

Odinetsi sõnul on piinlik kuulda, kuidas linna niigi väikest eelarvet mängitakse kahtlustuse kohaselt jätkuvalt ärimehe taskusse, kes veel hiljuti oli antud kohtu alla süüdistusega, mis käsitles ligi miljoni euro suuruse summa omastamist linnaeelarvest.

«Loodan, et kahtlustuse saanud poliitikutega sõbralikus koalitsioonis olev revisjonikomisjoni esimees Jaanek Pahka ja kinni peetud poliitikutega samadesse fraktsioonidesse kuuluvad volikogu liikmed annavad kiiremas korras juhtunule ka oma hinnangu. Paraku aga tundub, et korruptsioon on paljudel sügavalt veres,» lausus Odinets.

Keskkriminaalpolitsei pidas teisipäeval Ida-Virumaal kinni kohaliku ettevõtja Nikolai Ossipenko ning mitu Kohtla-Järve volikogu liiget ja munitsipaalametnikku, keda kahtlustatakse altkäemaksu andmises ja võtmises ning mõjuvõimuga kauplemises.

Kahtlustuse kohaselt on Ossipenko mõjutanud Kohtla-Järve ametnikke ja linnavolikogu liikmeid, et nad teeksid temale kasulikke otsuseid.

Kahtlustus altkäemaksu võtmises ja/või mõjuvõimuga kauplemises esitati kaheksale ametiisikule. Uurimise all on kümmekond episoodi. Tegemist on esialgse kahtlustusega, mis võib kriminaalmenetluse kestel muutuda.

Märksõnad
Tagasi üles