T, 29.11.2022

Põhja-Korea tulistas taas ballistilise raketi mere suunas

AFP-STT-BNS
Põhja-Korea tulistas taas ballistilise raketi mere suunas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
ÜRO Julgeolekunõukogu kogunes seoses Põhja-Korea hiljutise raketitulistamisega üle Jaapani.
ÜRO Julgeolekunõukogu kogunes seoses Põhja-Korea hiljutise raketitulistamisega üle Jaapani. Foto: Eduardo Munoz/Scanpix

Põhja-Korea tulistas neljapäeval taas mere suunas välja ballistilise raketi, teatas Lõuna-Korea uudisteagentuur Yonhap viidates sõjaväeallikatele.

«Põhja-Korea tulistas välja tundmatu ballistilise raketi Idamere suunas,» edastati uudises. Lõuna-Korea staabiülemate ühendkomitee (JCS) kinnitas veidi hiljem raketitulistamist.

Jaapani kaitseministeeriumi andmetel lasti tõenäoliselt välja kaks ballistilist raketti.

Lõuna-Korea sõjavägi teatas ühtlasi, et tuumajõul töötav USS Ronald Reagan lennukikandja naaseb regiooni. Soul ja Washington on ühtlasi vastuseks Põhja-Korea ballistiliste rakettide katsetustele korraldanud õhuväe ühisõppusi, mille puhul on harjutatud ka pommirünnakuid ja rakettide väljalaskmist.

ÜRO Julgeolekunõukogu kutsuti kolmapäeval New Yorgis kokku seoses Põhja-Korea hiljutise raketitulistamisega üle Jaapani, mis oli esimene selletaoline viimase viie aasta jooksul.

USA president Joe Biden ja Jaapani peaminister Fumio Kishida mõistsid «kõige karmimalt» hukka raketitulistamise üle Jaapani ja Lõuna-Korea president Yoon Suk-yeol nimetas seda «vastutustundetuks provokatsiooniks».

Märksõnad
Tagasi üles