T, 6.12.2022

Esmaspäevast suletakse Tallinnas remondi tõttu Pronksi tänav

BNS
Esmaspäevast suletakse Tallinnas remondi tõttu Pronksi tänav
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pronksi tänav.
Pronksi tänav. Foto: Peeter Langovits

Seoses ümberehitustöödega suletakse esmaspäeval Tallinnas Pronksi tänav Narva maanteest Raua tänavani mõlemas suunas autoliikluseks.

Autoliiklusele jäävad avatuks Narva maantee ja Pronksi tänava kui ka Raua tänava ja Pronksi tänava ristmikud.

Pronksi tänava ehitustöödega alustatakse Narva maantee ja Raua tänava vahelisest lõigust ning seejärel jätkatakse töödega Pronksi tänava Gonsiori ja Kunderi tänava vahelisel lõigul.

Tööde piirkonda jäävate ristmikute fooride tsükkel seadistatakse ümber. Ümbersõiduks saab kasutada nii Raua tänavat kui ka Narva maanteed. Samuti jäävad jalakäijatele avatuks kõnniteed. Tööde tegemise ajal on kohalikele elanikele tagatud juurdepääs oma majade juurde.

Sõltuvalt tööde iseloomust võib ligipääsul esineda lühiajalisi piiranguid, millest töövõtja teavitab elanikke jooksvalt. Kuna tegemist on lõiguga, kus tuleb välja vahetada palju maa-aluseid tehnovõrke, siis võtab ehitus enda alla kogu sõidutee laiuse.

Abilinnapea Vladimir Svet (Keskerakond) märkis, et tänavat suletakse etappide kaupa, kuid ristmikud jäävad sellel etapil avatuks. «Sõda Ukrainas on seadnud küsimärgi alla paljude ehitusplaanide elluviimise. Hea meel, et isegi vaatamata suurenenud eelarvele ja nihkunud ajagraafikule, saame siiski alustada kaua plaanitud tuiksoonte rekonstrueerimisega,» ütles Svet.

Ta mõistis, et töödega kaasnevad ebamugavused kõigile liiklejatele. «Ent seeläbi loome Jõe ja Pronksi tänavatele kaasaaegse ja eri liiklejatega arvestava linnaruumi. Lisaks parematele liikumistingimustele jalakäijatele ja ratturitele ning uuele haljastuslahendusele, ehitame välja ka bussipeatused, et tänavatel oleks tulevikus rohkem ühistransporti,» lausus abilinnapea.

Pronksi tänava Gonsiori ja Kunderi tänava vahelise lõigus algavad tööd 17. oktoobril. Lisaks suletakse liiklusele Pronksi tänava, Gonsiori tänava ja Kunderi tänava vaheline lõik. Teed suletakse Pronksi tänaval kogu ristlõike laiuses, kaasa arvatud väljapääs E.Viiralti tänavalt Pronksi tänavale. Ümbersõit toimub Kivisilla tänava kaudu ja jalakäijatele olulisi piiranguid ei rakendu.

Märksõnad
Tagasi üles