Laulu- ja tantsupidu otsib loomingulist juhti

BNS
Copy
Laulupidu.
Laulupidu. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus koos Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsiga kuulutas välja avaliku konkursi 28. laulu- ja 21. tantsupeo rahvamuusikapeo kontserdi loomingulise juhi leidmiseks. 

Loomingulise juhi kandidaadilt eeldatakse muusikalist haridust ning kasuks tuleb töö rahvamuusika kollektiivi juhendajana. Samuti on kandideerimise eelduseks varasem osalus üld- või noortepeo loomingulises meeskonnas või ka mõne üle-eestilise muusikaürituse korraldamise kogemus.

Konkursil osalemiseks tuleb kandidaadil koostada nägemus nii kontserdist endast kui ka teekonnast kontserdile. Palutakse kirjeldada repertuaari valiku põhimõtteid ning seda, kuidas on kavas kasutada erinevaid traditsioonilisi eesti rahvamuusika pilliliike. Samuti palutakse kandidaadil koostada essee teemal «Eesti rahvamuusika 2025».

Konkursitööd tuleb hiljemalt 30. novembriks saata e-postiga aadressile laulupidu@laulupidu.ee või Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse postiaadressile.

28. laulu- ja 21. tantsupidu toimub Tallinnas 3.–6. juulil 2025. laulupeo kunstiline juht on Heli Jürgenson ning tantsupeo pealavastaja on Helena Mariana Reimann.

Rahvamuusikapeo kontsert toimub 4. juulil 2025 Tallinnas Vabaduse väljakul. Kontsert kuulub peo tervikprogrammi, lähtudes ühtsest juhtmõttest ning väärtustest.

Tagasi üles