L, 2.12.2023

Tallinna Kesklinna 4000 uut elanikku elavad Tallinki laeval ja hotellides

Uwe Gnadenteich
, ajakirjanik
Facebook
Comments
05.10.2022, Tallinn
Ukraina põgenikud laeval Isabelle.
05.10.2022, Tallinn Ukraina põgenikud laeval Isabelle. Foto: Mihkel Maripuu

Tallinna rahvaarv on aasta algusest kasvanud 12 626 inimese võrra, kõik linnaosad on saanud inimesi juurde.

Suurim rahvaarvu kasv on Kesklinnas (3936 inimest), Mustamäel (2053 inimest) ja Põhja-Tallinnas (1960 inimest). Väikseima rahvaarvu kasvuga on Nõmme (194 inimest). Novembri alguseks elab Tallinnas rahvastikuregistri andmetel 457 631 inimest, vahendas Pealinn.

Kesklinnas on elanike arv võrreldes teiste linnaosadega olulisel määral rohkem kasvanud väga lihtsal põhjusel – tegu on ukrainlastega, kes elavad Tallinki laeval Isabelle ja hotellides. «Samas see ei tähenda, et kui kusagilt inimesed välja kolitakse, peavad nad elukoha registreeringus näiteks Kesklinna vahetama Nõmme vastu,» märkis Tallinna perekonnaseisuameti juhataja asetäitja Kristi Kail. Otsest elukoha registreerimise nõuet põgenikel ei ole, lisas ta.

Hüppeline rahvaarvu kasv avaldab Tallinna uussisserändajate kohanemise toetamise osakonna juhataja Kaisa Üprus-Tali sõnul mõju linna pakutavatele teenustele. «See hakkab tegelikult pihta juba sealt, et kuhu me paigutame inimesed, kuidas nad süüa-juua saavad jne. See on see koht, kus kogukond ja ühiskond hakkavad koostööd tegema ja me kõik teame, et vabatahtlikud olid tohutuks abiks,» lausus Üprus-Tali.

Ka Tallinna linn on Üprus-Tali hinnangul reageerinud efektiivselt. «Tallinna linn tegutses väga kiirelt ja kõik instantsid tegutsesid väga kiirelt, kuni Euroopa Liiduni välja, kust ajutise kaitse direktiiv tuli. Kui inimene saab rahvusvahelise kaitse ja ajutine kaitse on üks selle vorm, siis see omakorda tähendab seda, et inimesel tekivad kõik põhimõtteliselt samad õigused ja kohustused, mis meil teiega,» ütles ta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles