N, 8.12.2022

Katuseraha: poliitikud tahaks anda, vabaühendused ei taha võtta

Brita-Maria Alas
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Katuseraha: poliitikud tahaks anda, vabaühendused ei taha võtta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Harukordselt suure katuseraha pälvinud MTÜ Elu Marss (esialgu 141 000 eurot, millest sai loobujate tõttu juba üle 170 000 euro) korraldas tumamullu Tallinnas abordivastase meeleavalduse ning seisab enda sõnul pereväärtuste eest. Ministeerium keelas neil ära abordivastasust propageerida ning MTÜ jäi peaasjalikult teavitamise juurde.
Harukordselt suure katuseraha pälvinud MTÜ Elu Marss (esialgu 141 000 eurot, millest sai loobujate tõttu juba üle 170 000 euro) korraldas tumamullu Tallinnas abordivastase meeleavalduse ning seisab enda sõnul pereväärtuste eest. Ministeerium keelas neil ära abordivastasust propageerida ning MTÜ jäi peaasjalikult teavitamise juurde. Foto: Facebook

Valimiste eel otsib omanikku kuni neli miljonit eurot: täna õhtul kukub kell ja riigikogulased peavad esitama ettepanekud, kuidas jagada tuleva aasta riigieelarves katuseraha ehk regionaalsed investeeringud. Poliitikute pakutav jätab vabaühendused pigem külmaks ja ka sel korral on saadikuid, kes end sellise rahapajaga siduda ei taha.

Katuseraha on eelarves seekord ühe saadiku kohta üle 39 000 euro, kuid üks investeering peab olema vähemalt 5000-eurone, ütles rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk (Isamaa). Muu hulgas peab katuseraha minema organisatsioonile, mis on piisavalt vana, et olla jõudnud esitada vähemalt ühe majandusaasta aruande – vältimaks susserdamist.

Mida arvab isamaalane katuseraha jagamise kombest? Koka hinnangul on summa seekord iseäranis väike. «Sellest ei muutu midagi, ühtegi häält vaevalt et keegi selle pärast saab. See on riigikogu liikmele võimalus eelarves kaasa rääkida,» põhjendas saadik, lisades, et peale Viktoria Ladõnskaja-Kubitsa ei ole nende ridades keegi katuseraha jagamisest loobunud.

Märksõnad
Tagasi üles