Suurkelmuses kahtlustatavad krüptoärimehed olid Raimond Kaljulaidi suurimad toetajad eurovalimistel (8)

Postimees
Copy
Raimond Kaljulaid.
Raimond Kaljulaid. Foto: Mihkel Maripuu

Üle poole miljardi euro suuruses krüptorahakelmuses ja rahapesus osalemise kahtlusega ärimehed Ivan Turõgin ja Sergei Potapenko olid 2019. aasta europarlamendi valimistel üksikkandidaadina kandideerinud Raimond Kaljulaidi suurima annetusega toetajad.

Turõgin ja Potapenko annetasid kumbki Kaljulaidi kampaania toetuseks 12 500 eurot.

Kaljulaid ise rääkis 2019. aastal Postimehele, et krüptoettevõtjate annetused jõudsid temani tänu ühistele tuttavatele. «Ivan Turõginit ja Sergei Potapenkot tutvustas mulle üks ühine tuttav, kes arvas, et nad võiksid olla nõus minu kampaaniat toetama. Olen neile tänulik, et nad otsustasid seda teha,» selgitas Kaljulaid kolm aastat tagasi.

Kokku läks Kaljulaidi kampaania maksma 95 240 eurot, millest 8080 eurot tasus ta ise.

Kaljulaid ütles täna rahvusringhäälingule, et täpsemaid poliitilisi huvisid annetajad ei avaldanud.

«Oleme vahetanud mõned e-kirjad viisakusavaldustega. Loomulikult ma nende suhtes algatatud uurimisest midagi ei teadnud, sain selle kohta teada uudistest eile õhtul,» ütles ta ja lisas, et loodetavasti pärines annetusraha seaduslikust ettevõtlustulust.

Raimond Kaljulaid astus pärast 2019. aasta riigikogu valimisi Keskerakonnast välja ning liitus sama aasta lõpus Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga. Ajal, mil krüptoärimehed talle annetused tegid, Kaljulaid ühtegi erakonda ei kuulunud.

Tagasi üles