N, 2.02.2023

Riigi Tugiteenuste Keskuse uueks juhiks saab Pärt-Eo Rannap

Margus  Martin
, ajakirjanik
Riigi Tugiteenuste Keskuse uueks juhiks saab Pärt-Eo Rannap
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Riigi Tugiteenuste Keskuse uus peadirektor Pärt-Eo Rannap.
Riigi Tugiteenuste Keskuse uus peadirektor Pärt-Eo Rannap. Foto: Rahandusministeerium

Riigi Tugiteenuste Keskust (RTK) asub alates jaanuarist juhtima Pärt-Eo Rannap, kes kuulub 2017. aastast ka asutuse nõukokku. Praegu töötab Rannap haridus- ja teadusministeeriumis haldusküsimuste asekantslerina.

Riigihalduse ministri Riina Solmani sõnul on Riigi Tugiteenuste Keskus valitsusasutustele riigitöös oluline tugi ning senine praktika näitab, et koostöö on tulemuslik.

Pärt-Eo Rannap on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli haldusjuhtimise eriala ja on avalikus sektoris töötanud üle 20 aasta. Ta on olnud haridus- ja teadusministeeriumi rahandusosakonna juhataja ning välisministeeriumi rahandusosakonna peadirektor. Rannap on kuulunud mitme riiklik sihtasutuse nõukogusse ja valitsusasutuse nõukotta.

RTK uut peadirektorit otsiti avaliku konkursi korras ja selle viis läbi riigikantselei juures tegutsev avaliku teenistuse tippjuhtide valiku komisjon. Peadirektor nimetatakse ametisse viieks aastaks.

RTK on rahandusministeeriumi haldusalasse kuuluv valitsusasutus, kes osutab tugiteenuseid avaliku sektori asutustele ning täidab Euroopa Liidu struktuurivahendite ja piiriüleste programmide korraldus- ja makseasutuse funktsiooni. RTK on ka Norra ja Euroopa majanduspiirkonna finantsmehhanismide kontaktasutus.

Märksõnad
Tagasi üles