K, 30.11.2022

GALERII ⟩ Krüptorahapettuses kahtlustatavatel on Eestis muljetavaldav hulk kinnisvara

Andres Einmann
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Krüptorahapettuses kahtlustatavatel on Eestis muljetavaldav hulk kinnisvara
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Süüdistus Potapenko ja Turõgini vastu puudutab ka kuritegeliku tulu rahapesukokkulepet, kasutades selleks varifirmasid ning võltsitud lepinguid ja arveid. Fotol rahapesu vandenõuga väidetavalt seotud kinnisvara. Kiikri 2 hooned Tallinna kesklinnas.
Süüdistus Potapenko ja Turõgini vastu puudutab ka kuritegeliku tulu rahapesukokkulepet, kasutades selleks varifirmasid ning võltsitud lepinguid ja arveid. Fotol rahapesu vandenõuga väidetavalt seotud kinnisvara. Kiikri 2 hooned Tallinna kesklinnas. Foto: Taavi Sepp

Ameerika Ühendriigid taotlevad Eestilt 575 miljoni dollari väljapetmises kahtlustatavate krüptoärimeeste Sergei Potapenko ja Ivan Turõgini Eestis asuva vara arestimist, ameeriklaste uurimisdokumendis on muljetavaldav nimekiri kinnisvaraobjektidest Tallinnas, Harjumaal ja Ida-Virumaal.

Ameerika Ühendriikide justiitsministeeriumi dokumendis on Potapenko ja Turõgini varana nimetatud kinnisvara 28 aadressil, kusjuures mitmes hoones on neil kümneid omandeid. Dokument nimetab veel kuut luksusautot, kaht pangakontot LHV pangas ning 15 Ida-Virumaal asuvat krüptoraha kaevandamise seadet.

Meestele kuulub kinnisvara alates kontoritest, kortertest ja eramajadest, lõpetades kruntide, parkimiskohtade ja panipaikadega. Enamasti on mehed ostnud kokku kinnisvara Tallinnas kesklinnas ja Pirital, Harjumaal Peetris ning Ida-Virumaal Alutaguse vallas Peipsi järve ääres asuvas Katase külas.

Märksõnad
Tagasi üles