L, 3.12.2022

Reformierakond: Tallinna eelarves tuleb kärpida ebamõistlikke kulutusi

BNS
Reformierakond: Tallinna eelarves tuleb kärpida ebamõistlikke kulutusi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tallinna linnavolikogu.
Tallinna linnavolikogu. Foto: Tairo Lutter

Reformierakonna fraktsiooni muudatusettepanekud Tallinna järgmise aasta eelarve osas keskenduvad ebavajalike kulutuste kärpimisele ja selle raha suunamist lastega perede ja pensionäride heaks ning eestikeelsele haridusele ülemineku ettevalmistamiseks.

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Kristen Michali sõnul leiab taaskord Tallinna linna aasta eelarvest miljonite eurode ulatuses ebamõistlikku rahapaigutust.

«Pealinna juhtidel tuleb lõpuks loobuda ligi kolme miljoni euro suurusest linnajuhtide enesereklaamist, tugevalt vähendades ka linna propagandatalituse töötajate pea sajakohalist aparaati. Koomale tuleb tõmmata muude poliitiliselt loodud ametikohtade arvu ning linnale soodsamaks läbi rääkida PPP-lepingud. Vabanevad miljonid tuleb suunata lastega perede ja eakate heaks. Esimesena kaotades lasteaia kohatasu ja tõstes pensionilisa järgmisel aastal 200 euroni,» selgitas Michal.

«Tallinna linn on aastaid võidelnud eestikeelsele haridusele ülemineku vastu. Hiljuti kiitis valitsus heaks tegevuskava eestikeelsele õppele üleminekuks ja protsessi jaoks nähakse riigieelarves ette 41 miljonit eurot. Oleme teinud ettepaneku, et ka Tallinn panustaks sellesse protsessi ja hakkaks vastutöötamise asemel riigile partneriks,» ütles Reformierakonna fraktsiooni liige, koolijuht Toomas Kruusimägi.

Doktor Eero Merilind Reformierakonna fraktsioonist esitas Tallinna eelarvesse ettepaneku valveperearstiteenuse loomiseks. Valveperearstikeskus tegutseks Tallinnas igas linnaosas kella 20-ni ja nädalavahetusel ülelinnalisena erakorralise meditsiini vastuvõtu läheduses. «Idee on lihtne. Pakkuda tallinlastele paremat perearstiabi koos linnapoolse toega,» selgitas ta.

Reformierakonna ettepanekute hulgast leiab ka taaskord soovi kiirendada lasteaedade hoovialade välisvalgustuse rajamist. «Selleks, et kõik Tallinna lasteaialapsed saaksid võrdsed võimalused väljas ohutult mängida, on vaja kiirendada hoovialade korda tegemise protsessi. Eelmisel aastal seda mõtet toetati, olen kindel, et ka see aasta läheb samamoodi,» märkis fraktsiooni asejuht Sander Andla.

Märksõnad
Tagasi üles