P, 29.01.2023

INTERVJUU ⟩ Metropoliit Eugeni sõja arutamisest vene kirikus: ebakindlus ja ärevus on ikka õhus

Jelena Poverina
, portaali Rus.Postimees ajakirjanik
Metropoliit Eugeni sõja arutamisest vene kirikus: ebakindlus ja ärevus on ikka õhus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
«Me ütleme alati oma vaimulikele, et nad ei teeks mingeid poliitilisi avaldusi. Moraalne seisukoht on meie osa,» ütleb Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku pea metropoliit Eugeni.
«Me ütleme alati oma vaimulikele, et nad ei teeks mingeid poliitilisi avaldusi. Moraalne seisukoht on meie osa,» ütleb Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku pea metropoliit Eugeni. Foto: Konstantin Sednev

Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku (MPEÕK) pea metropoliit Eugeni leiab, et kirikul ei maksa reageerida kõigele ühiskonnas toimuvale, seda tuleks teha ainult tõeliselt olulistes, ennekõike moraali puudutavates küsimustes.

Kas sellest ajast, kui te oktoobris tegite avalduse, et mõistate hukka Venemaa sõja Ukrainas ega jaga õigeusu kiriku patriarhi Kirilli seisukohta hukkunud sõjaväelastele pattude andeksandmisest, on kiriku ja ka teie isiku ümber tekkinud pinge järele andnud?

Olukord on mõnevõrra rahunenud, kuid inimesed tajuvad siiski teatud pinget, mõtlevad, mis saab edasi. Kõik avaldused on juba tehtud, kõik on öeldud, mõningane rahulolu on nendest vastustest saadud, kuid küsimus tuleviku kohta püsib. Ebakindlus ja ärevus on ikka õhus.

Märksõnad
Tagasi üles