K, 8.02.2023

Sotsid esitavad Kohtla-Järve meeri kandidaadiks Henri Kaselo

BNS
Sotsid esitavad Kohtla-Järve meeri kandidaadiks Henri Kaselo
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Henri Kaselo
Henri Kaselo Foto: Erakogu

Kohtla-Järve linnavolikogu esmaspäevasel erakorralisel istungil esitavad sotsiaaldemokraadid linnavolikogu esimehe kandidaadiks riigikogu põhiseaduskomisjoni esimehe Eduard Odinetsi ning linnapea kandidaadiks aastaid Euroopa Parlamendis töötanud Henri Kaselo.

«Eduard tunneb väga hästi linnavolikogu tööd puudutavat seadusandlust, on tasakaalukas ja demokraatlik juht, oskab suhelda ja leida kompromisse,» ütles Kohtla-Järve linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni aseesimees Jelena Mutonen. «Need on oskused ja omadused, mida meie linn vajab sügavast juhtimiskriisist väljumiseks,» lisas ta.

«Kaselo kogemused Tallinna linnavalitsuses ja Tartu linnavolikogus, Euroopa Parlamendis, sidemed Euroopa Liidu institutsioonides, sõltumatus kohalikest ärimeestest ja avatud hoiak kõigi poliitiliste jõudude suhtes veensid sotsiaaldemokraate kutsuma ta kandideerima linnapeaks. Meil on ääretult hea meel, et Henri andis nõusoleku. Kohtla-Järve vajab temasugust inimest linna juhtima,» selgitas Mutonen.

Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Eduard Odinets on linnavolikogu liige aastast 1996. Enne põhiseaduskomisjoni on ta juhtinud riigikogu korruptsioonivastast erikomisjoni ja töötanud juhtivatel ametikohtadel kultuuriministeeriumis, Integratsiooni Sihtasutuses, riigikantseleis. Odinetsil on magistrikraad haridusvaldkonnas Tallinna ülikoolist ja kohaliku omavalitsuse juhtimise eriala diplom Tartu ülikoolist.

40-aastane Henri Kaselo on üle 11 aasta töötanud Brüsselis Euroopa Parlamendi liikmete nõunikuna ja büroo juhina, töötanud Tallinna linnavalitsuses ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis. Kaselol on keskkonnaalane kõrgharidus Eesti maaülikoolist.

Märksõnad
Tagasi üles