K, 8.02.2023

Linnavalitsus algatab USA saatkonna hoone planeeringu

Uwe Gnadenteich
, ajakirjanik
Linnavalitsus algatab USA saatkonna hoone planeeringu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
USA saatkonnahoone eskiis.
USA saatkonnahoone eskiis. Foto: Mark Cavagnero Associates/ESPLAN

Tallinna linnavalitsus algatab homsel istungil detailplaneeringu, mis näeb ette kesklinnas asuvale Suur-Ameerika 3/Väike-Ameerika 4 kinnistule Ameerika Ühendriikide saatkonnahoonete kompleksi ehitamise.

Kompleks moodustub ühest kahe maa-aluse ja kuni üheksa maapealse korrusega hoonest ning kuni seitsmest kahe maa-aluse ja kuni kahe maapealse korrusega hoonest. Tegemist on Uue Maailma asumis superministeeriumi taga asuva endise Lastestaadioni alaga.

Krundil asub praegu mitte kasutusel olev sissepääs Suur-Ameerika tänava alusesse jalakäijate tunnelisse, mille kaudu toimis lastestaadioni ning Suur-Ameerika 14 kinnistul asunud lastestaadioni tenniseväljakute ala vaheline ühendus. Juurdepääs planeeritavale maa-alale on Väike-Ameerika tänavalt. Hoone suurim kõrgus maapinnast võib linnavalitsuse korralduse kohaselt olla 45 meetrit. Saatkonnahoone ja Toom-Kuninga tänava elamute vahele tuleb kavandada haljastatav ala.

Võimalusel tuleks kavandada jalakäijatele Virmalise tänava mõttelise pikendusena Väike-Ameerika tänava ja Suur-Ameerika tänava vaheline mugav, turvaline ja avalikult kasutatav läbipääs. Nii Väike-Ameerika kui Suur-Ameerika tänava äärde tuleb ette näha tänavahaljastus.

Saatkonna turvanõuete tagamiseks planeeritavad kaitserajatised tuleb kavandada kinnistu piiresse, võimalusel kasutades maastikuarhitektuurseid võtteid.

Märksõnad
Tagasi üles