K, 1.02.2023

Esmalt Lätis, nüüd Eestis: «Jätame Vene saatkonna elektri, vee ja gaasita!»

Brita-Maria Alas
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Esmalt Lätis, nüüd Eestis: «Jätame Vene saatkonna elektri, vee ja gaasita!»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5
Vene saatkond
Vene saatkond Foto: Konstantin Sednev / Postimees Grupp

Novembri lõpus alustasid lätlased ja tšehhid allkirjade kogumist, et jätta Vene saatkonnad elektri, vee ja gaasita. Samasisuline petitsioon kogub detsembri algusest allkirju ka Eestis. 

«Venemaa soovib Ukraina murda külma ja pimedusega. Palume kõigis Venemaale kuuluvates Tallinna hoonetes lülitada välja gaas, elekter ja vesi. Las nad kannatavad nagu Kiievi elanikud,» seisab petitsiooni kirjelduses. 

Petitsiooni algatajaks on Tulevikuerakonna liige Jaak Vackermann ning kolmapäeva õhtupoolikuks oli kogutud üle 170 allkirja. Nende seas ka isamaalasest Tarmo Kruusimäe allkiri kommentaariga «Venemaa on terroristriik».

Vastus rünnakutele Ukraina elutähtsa taristu vastu

Postimees kirjutas varem, et Läti ettevõtluskonsultant ja õppejõud Juris Ulmanis tegi ettepaneku alustada avalike algatuste portaalis manabalss.lv allkirjade kogumist Venemaa Riia saatkonna elektri väljalülitamiseks.

Ulmanis ütles agentuurile LETA, et tuli selle mõttega välja 25. novembril Twitteris ja vastukaja sellele oli väga suur. Ulmanis rõhutas, et viibib praegu Ukrainas ja näeb oma silmaga kahju, mida Venemaa tekitab riigi taristule tulistades rakettidega energiarajatisi.

Ka Tšehhis on avaliku algatusega «Dárek pro Putina» («Kingitus Putinile») esitatud petitsioon ettepanekuga lülitada Venemaa saatkonnale kuuluvates hoonetes välja elekter, gaas ja vesi. See on avaldatud saidil petice.com.

Märksõnad
Tagasi üles