L, 4.02.2023

Keskerakonna esinumber Harju- ja Raplamaal on Jüri Ratas

BNS
Keskerakonna esinumber Harju- ja Raplamaal on Jüri Ratas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jüri Ratas.
Jüri Ratas. Foto: Mihkel Maripuu

Keskerakonna esinumber 2023. aasta parlamendivalimistel Harju- ja Raplamaal on erakonna esimees ja riigikogu esimees Jüri Ratas.

Ratas leiab, et riigi juhtimises on vaja teha otsustavaid ja põhimõttelisi muutusi. «Järjest rohkem Eesti inimesi on raskustes igapäevakulude katmisega, suureneb koondamiste hulk ja pankrottide arv. Tänane valitsus ei ole pööranud piisavalt tähelepanu ettevõtete ja Eesti inimeste toimetuleku parandamisele,» ütles Jüri Ratas.

Tema sõnul ei taju kahetsusväärsel kombel peaminister olukorra tõsidust ja selle asemel, et rekordilise inflatsiooni mõjusid leevendada, on valitsuskoalitsiooni peatähelepanu koondunud üksteisele etteheidete tegemisele ja intriigide punumisele.

«Valitsusel puudub juht ning peaminister vaatas nõutult pealt, kui koalitsioonipartner üritas riigieelarvest saada vahendeid isikliku kampaania tegemiseks. Eestimaa tasakaalustatud areng ei huvita tänast valitsust karvavõrdki. Järjest rohkem kulutusi pannakse kohalike omavalitsuste õlgadele, andmata neile selleks vajalikke vahendeid. Samuti lõpetaks Reformierakond esimesel võimalusel tasuta ühistranspordi, mis kahandaks inimeste liikumisvõimalusi ja suurendaks väljaminekuid. 2023. aasta riigieelarve on koostatud valimisi silmas pidades ja on seetõttu tugevas defitsiidis ning vajab pärast valimisi selget korrektuuri,» räägib Jüri Ratas.

Aastatel 2016-2021 peaministri ametis olnud Jüri Ratas leiab, et Reformierakonna poolt välja käidud maksuplaan vaid suurendab ebavõrdsust ja jätab jõukamatele inimestele rohkem raha kätte.

«Keskerakond tuleb laupäeval Rakveres peetaval volikogu istungil välja konkreetse astmelise tulumaksu ettepanekuga, mis jätab vähekindlustatud inimestele rohkem raha kätte ja suurendab ühiskonna solidaarsust,» kinnitas Jüri Ratas. «Samuti seisab Keskerakond selle eest, et tõsta nelja aasta jooksul keskmine vanaduspension vähemalt 1000 euroni, tagada kõikidele Eestimaa inimestele ravikindlustus ning kindlustada täisväärtuslik elu igas linnas ja vallas.»

Märksõnad
Tagasi üles