L, 2.12.2023

Uus lumetorm võib tuua Saaremaal elektrikatkestusi juurde

BNS
Facebook
Comments
Foto: Elektrilevi

Kui kolmapäeva hommikuse seisuga oli Saaremaal elektrita ligi 1500 majapidamist, siis ilmaprognoosi järgi saabuv tugev tuul koos lörtsi ja jäävihmaga võib tuua juurde uusi elektrikatkestusi.

Saaremaa Vallavanema Mikk Tuisu sõnul jätkab Elektrilevi suurendatud jõududega katkestuste likvideerimist ja kohtadesse, mis on elektrita olnud juba nädala, on juba viidud või viiakse generaatorid.

«Kuna ilmaprognoos lubab täna Saaremaale taas tugevat tuult koos lörtsi ja jäävihmaga, siis palun inimestel valmistuda ja täiendada oma varusid,» ütles Tuisk. Varuda tuleks joogivett ja soojendamist mittevajavat toitu, samuti võiksid kodus olemas olla taskulamp ja patareid. Laadida tuleks mobiiltelefonid ja akupangad ning täita sõidukite kütusepaagid. Samuti võiks kodus olemas olla patareitoitel raadio. «Palun võtke ühendust ka oma lähedaste ja naabritega, eriti eakatega, ning küsige, kas saate neilegi abiks olla,» lisas Mikk Tuisk.

Vallaelanikud saavad küsimuste ja murede korral pöörduda oma piirkonna teenuskeskuse juhataja poole, kellega palutakse ühendust võtta telefoni teel.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles