Nigeeriast alanud pettus röövis pärimusaidalt kümneid tuhandeid eurosid

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Copy
Viljandi lossimägede nõlval asuvast pärimusmuusikakeskusest lendasid kümned tuhanded eurod rahvusvaheliste kelmide kätte ning raha tagasi saamine tundub praegu lootusetu.
Viljandi lossimägede nõlval asuvast pärimusmuusikakeskusest lendasid kümned tuhanded eurod rahvusvaheliste kelmide kätte ning raha tagasi saamine tundub praegu lootusetu. Foto: Marko Saarm

Nigeeriast alguse saanud pettus viis Viljandi folgifestivali korraldaja kontolt 53 000 eurot ning neli ja pool kuud kestnud uurimise järel nentis prokuratuur, et teha pole midagi. See raha on liikunud riikidesse, kust Eesti politseil ja õigussüsteemil on seda võimatu tagasi tuua.

Eesti pärimusmuusika keskus on üks neist sadadest ohvritest, kellelt veebipetturid on suutnud välja meelitada tuhandeid eurosid ning kel pole õigupoolest mingit lootust seda raha tagasi saada.

Prokuratuuri seletuse järgi peteti pärimusmuusika keskuselt kaks korda raha välja ühe võltsitud e-posti aadressiga. Teada on, et Gmaili aadress, milles sisaldus juhataja Tarmo Noormaa nimi, loodi Nigeerias. Sellele aadressile logiti aga lühikese aja jooksul sisse üheksalt IP-aadressilt Nigeeriast, Taist ja USAst.

14. veebruaril tuli sellelt aadressilt kiri keskuse raamatupidajale palvega kanda 28 000 eurot ühele välismaa kontole. Lühilausetega oli kirjas panga nimi, kontonumber ja tehingu selgitus. Raha pidi minema kellelegi Santosele. Noormaa ütles, et ühtegi kuludokumenti kirjaga kaasas ei olnud.

Tagasi üles