E, 6.02.2023

Tallinn hoiatab libeduse eest

Postimees
Tallinn hoiatab libeduse eest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Otse Postimehest: Tarmo Sulg
Otse Postimehest: Tarmo Sulg Foto: Tairo Lutter

Ilmaprognooside kohaselt on nädala jooksul Tallinnas oodata muutlikke ilmaolusid, sajab nii lund, lörtsi, jäidet kui ka vihma, vahelduvate pluss- ja miinuskraadidega kaasneb libeduseoht tänavatel ning suureneb jääpurikate tekkimise oht.

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg märkis, et linna lepingupartnerid teostavad suurematel tänavatel jätkuvalt lume- ja libedusetõrjet, kuid ettevaatlik tuleb olla kõigil liiklejatel.

«Sõiduteedel saab olema tavapärasest enam sulavett, jäätumise ennetamiseks kasutatakse soola, kuid palume kõigil liiklejatel valida sobiv sõidukiirus, hoida ohutut pikivahet ja varuda kannatust sihtpunkti jõudmiseks,» täpsustas Sulg. Samuti jätkuvad kitsastelt sõiduradadelt ja kõnniteedelt lume väljaveotööd, millega eriti õhtu- ja öötundidel liiklejatel tuleks arvestada.

«Kinnistuomanikele soovitame kõnniteedel ära lükata sulalumi ning jäite korral kasutada graniitkillustikku. Kõigil kinnistu omanikel tasub jälgida katustele ja terassidele kogunenud lume kogust ning eemaldada lumi ja ohtlikud jääpurikad, mis kujutavad ohtu kõigile jalakäijatele.» Samas ei tohi katustelt alla lükatud lund jätta kõnni- või sõiduteedele liiklust takistama, vaid see tuleb ära vedada.

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet tuletab meelde, et paljude kõnniteede puhastamise eest vastutab teega külgneva kinnistu omanik, kes vajadusel peab teostama libedusetõrjet. Selleks võib kasutada graniitkillustiku, mille tera läbimõõt on 2-6 mm, ei ole lubatud kasutada tuhka, liiva või kloriide. Linn omalt poolt jagab korteriühistutele ja eramajade omanikele tasuta graniitkillustikku, selle kohta saab infot linnaosavalitsustest.

Tänavapuhastusalaste küsimustega ja puudulikust teehooldusest saavad linlased teada anda Tallinna abitelefonil 14410.

Tagasi üles