K, 22.03.2023

MIS EDASI? ⟩ Perehüvitiste maksmine jätkub jaanuaris senistes summades

Brita-Maria Alas
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Perehüvitiste maksmine jätkub jaanuaris senistes summades
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Laps käest kinni hoidmas. Foto on illustratiivne.
Laps käest kinni hoidmas. Foto on illustratiivne. Foto: Sander Ilvest

President Alar Karis otsustas vastukaja tekitanud perehüvitiste seaduse riigikogusse tagasi saata. Sotsiaalministeerium teatas presidendi otsuse järel, et olles edasiste sammude ootel, jätkub perehüvitiste maksmine jaanuaris senistes summades. 

Riigikogus detsembri algul vastu võetud ja presidendi heakskiitu oodanud seadus pidanuks kehtima hakkama alates 1. jaanuarist. Nüüd tuleb riigikogul seda aga uuesti menetleda. Millal saadikud selleni jõuavad, pole pühadeperioodi eel veel teada. 

«Sotsiaalministeerium peab oluliseks kiiret selguse saamist peredele ning on riigikogu ja presidendi edasiste sammude ootel. Inimesed saavad kindlasti kätte peretoetused, millele neil on kehtiva seaduse järgi õigus,» teatas ministeerium. 

Lapsetoetus on esimese ja teise lapse kohta 60 ja kolmanda lapse kohta 100 eurot, lasterikka pere toetus 3-6 last kasvatavale perele 300 eurot ja 7 või enamat last kasvatavale perele 400 eurot. Üksikvanema lapse toetus on 19,18 eurot. Lapsetoetust makstakse enam kui 163 000 perele, lasterikka pere toetust ligi 23 800 perele ja üksikvanema lapse toetust 8200 perele.

Tavapäraselt on toetused jõudnud peredeni iga kuu 8. kuupäeval, ent võivad seekord jaanuaris hilineda. Seadus lubab peretoetusi maksta terve kalendrikuu jooksul.

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo (RE) sõnul on olukord ebaselge ja sõltub Riigikogu edasistest otsustest. «Sotsiaalkindlusamet saab seni lähtuda vaid kehtivast seadusest ja me teeme kõik endast oleneva, et toetused õigeaegselt inimesteni jõuaks. Uute muutustega seoses võib toetuste väljamaksetes tekkida tõrkeid, aga kõik pered saavad olla kindlad, et toetused nendeni igal juhul jaanuaris jõuavad,» kommenteeris ta. 

«Kui mingit asja liiga kaua mõeldakse ja kasutatakse ära maksimaalselt antud aeg, siis see tekitab küsimusi,» nentis Keskerakonna fraktsiooni juht Jaanus Karilaid Postimehele veel kolmapäeval. 

Märksõnad
Tagasi üles