L, 2.12.2023

Saaremaa vallavanem: Elektrilevi ei tahtnud pakutud abi vastu võtta

BNS
Facebook
Comments 1
Vallavanem Mikk Tuisk.

 
Vallavanem Mikk Tuisk.  Foto: Sander Ilvest

Saaremaa vallavanem Mikk Tuisk ütles neljapäeval vallavolikogu istungil, et vald pakkus lumetormiga kaasnenud elektrikatkestuste likvideerimiseks korduvalt Elektrilevile abiks nii tehnikat kui ka inimesi abitöödeks, kuid seda ei tahetud vastu võtta.

«Pakkusime juba alates laupäevast neile oma tehnikat, seda tegi ka päästeamet. Lisaks pakuti vabatahtlikke päästjaid ja vabatahtlikke, kuid nad ei tahtnud meie abi vastu võtta,» rääkis Tuisk. «Küsisime pühapäeval Elektrilevilt, kas teil on üldse aimu, mis metsas toimub ja kuidas te käite liine inspekteerimas,» meenutas vallavanem.

«Nad sõidavad maasturiga tee otsa, edasi sumpab üks mees mööda liini ühele poole ja teine teisele poole. Ütlesime, et pakkusime teile laupäevast saadik roomikuid, millega metsas sõita ja miks te neid ei kasuta. Lisaks pakkusime harvestere. Tegime ettepaneku, et meid kasutatakse heas mõttes ära. Päästeamet pakkus ka helikopterit. Selgus, et Elektrilevil on oma protokollid, kuidas asju tehakse ega tulnud üldse kastist välja,» tõdes Tuisk.

Esimese harvesteri suutis vald tema sõnul nii-öelda maha müüa läbi töövõtja alles teisipäeval. «Sinnamaani nad sumpasid metsas. Elektrikud ei olnud nõus isegi vabatahtlikke päästjaid appi võtma puude mahavõtmiseks,» lisas vallavanem. Tuisu sõnul saab möödunud kriisist kõige suurema õppetunni Elektilevi. 

Tuisk ütles, et 18. jaanuaril on Saaremaa vallal plaanis ümarlauale kokku kutsuda majandus- ja taristuminister, päästeamet ja Elektrilevi, et arutada, kuidas oleks pidanud antud olukorras käituma. Lisaks plaanib vald pöördumist riigi poole, et riik annaks lisarahastust Saaremaal elektriühenduse parandamiseks. «See, et üle 5000 inimesi on elektrita, ei ole normaalne,» ütles Saaremaa vallavanem.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles