E, 5.06.2023

Tallinna–Kärdla lennuliinil hakkab lendama Nyxair

BNS
Facebook Twitter
Comments
NyxAiri lennuk
NyxAiri lennuk Foto: NyxAir

Transpordiameti korraldatud Tallinna–Kärdla lennuliinihanke võitja on Nyxair OÜ, pakkumusega 4,3 miljonit eurot kogu lepinguperioodi kohta.

Kokku laekus hankele kolm pakkumust ja kuigi teised pakkumused olid transpordiameti teatel maksumuselt madalamad, oli amet sunnitud tunnistama need mittevastavaks, kuna pakkujate pakutud lennukitega ei ole võimalik osutada katkematut teenust, mis oli riigihankes nõutud.

Ameti selgitusel pidi pakkuja lihtsustatult öeldes arvestama hankelepingu täitmiseks esitatud lennuki suutlikkusega maanduda Kärdla lennuväljal erinevate rajaseisukordade korral. Nyxairi pakkumuse edukaks tunnistamisega on Hiiumaale tagatud toimiv lennuteenus ning boonusena on antud lennuk ka suurem ehk seal on rohkem istekohti, kui oli hankes nõutud.

«Oleme valmis, et olukorras, kus kahte madalamat pakkumust ei tunnistatud vastavaks, võib lennuhange minna vaidlustamisele, ent kinnitame – meie eesmärk on tagada katkematu lennuühendus,» lausus transpordiameti liikuvuse planeerimise teenistuse direktor Kati Tamtik.

Liini uus käitamisteenus peab algama 28. jaanuarist, kui lõppeb leping senise teenusepakkujaga.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles