E, 20.03.2023

Karis kuulutas perehüvitiste seaduse välja

Postimees
Karis kuulutas perehüvitiste seaduse välja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 7
President Alar Karis.
President Alar Karis. Foto: Madis Veltman

President Alar Karis kuulutas täna välja perehüvitiste seaduse, perekonnaseaduse ja töölepingu seaduse muutmise seaduse, mille riigikogu 28. detsembril muudetud kujul uuesti vastu võttis.

Nädal varem saatis riigipea seaduse parlamendile uuesti arutamiseks, kuna selle üks säte oli vastuolus põhiseadusega.

«Kuulutan seaduse välja, sest riigikogu kõrvaldas sätte, mis tekitas vastuolu põhiseadusega. Ent meenutan, et Eesti Vabariik on rajatud vabadusele, õiglusele ja õigusele. Praegu rõhutan eriliselt sõna õiglus,» ütles Karis seaduse väljakuulutamise järel tehtud avalduses.

Karis märkis, et on koos abikaasaga üles kasvatanud kolm last ja nägi ebaõiglust ühe ja kahe lapsega perede nii erinevas toetamises. President lisas, et andis riigikogule võimaluse kaaluda veel kord seadust tervikuna ning põhjendada, miks peab erinevaid peresid kohtlema sedavõrd erinevalt.

«Seetõttu esitasingi mullu 22. detsembril perehüvitiste seaduse, perekonnaseaduse ja töölepingu seaduse muutmise seadust mitte välja kuulutades parlamendile küsimuse, et millega on põhjendatud otsus jätta hindade tõusu riski vastu kaitseta kõik pered, kus on vähem kui kolm last, hoolimata sellest, milline on nende majanduslik olukord, sest seadusest, selle seletuskirjast ja arutelust riigikogus ei selgu, miks peab riigi eriline hool paljulapseliste perede ees hõlmama lisaks toetuse summale ka niisugust ebavõrdsust. Riigikogu jäi 28. detsembri hääletusel enda langetatud poliitilise valiku juurde,» ütles Karis.

Märksõnad
Tagasi üles