Suursaared said teise taseme tormihoiatuse (1)

BNS
Copy
Torm merel. Pilt on illustratiivne.
Torm merel. Pilt on illustratiivne. Foto: Tairo Lutter

Suursaared, Läänemere põhjaosa ja Peipsi said keskkonnaagentuurilt teise taseme tormihoiatuse, mis tähendab, et ilm on ohtlik.

Saaremaal ja Hiiumaal tugevneb kagu- ja lõunatuul 15–18 meetrini sekundis, rannikualadel aga koguni 20–25 meetrini sekundis. Pärastlõunal pöördub tuul edelasse. Ka Läänemere põhjaosas võivad tuuleiilid ulatuda 25 meetrini sekundis. Peipsil aga piirduvad puhangud 20 meetriga sekundis.

Eesti mandriosa kohal lasub esimese taseme hoiatus. Pärnu-, Lääne-, Harju- ning Ida- ja Lääne-Virumaa rannikualadel tugevneb kagu- ja lõunatuul paiguti 20–22 meetrini sekundis. Ülejäänud Eestis jääb tuule kiirus vahemikku 15–18 meetrit sekundis.

Heitlik ilm muudab teeolud paiguti ettearvamatuks

Transpordiamet palub sõidukijuhtidel pühapäeval liikluses tavapärasest tähelepanelikum olla, sest paiguti võib esineda musta jääd, tugev tuul murrab teedele puid ning sadu halvendab nähtavust.

Hommikul on põhi- ja tugimaanteed niisked või märjad. Õhutemperatuur on kõikjal plusspoolel. Teetemperatuur on Kagu- ja paiguti Ida-Eestis miinuspoolel ning nende piirkondade teedel on täheldada libedust ja musta jääd. Tallinna-Viljandi piirist lääne pool sajab vihma ja puhub tugev tuul, puhangud ulatuvad seejuures kuni 18 m/s.

Päeval on pilves ilm. Sajab lörtsi ja vihma, sekka tuleb ka lund ja sadu on paiguti tugev. Puhub tugev tuul, puhanguti kuni 25 m/s. Sooja on 1–5 kraadi.

Tormituul murrab teedele puid ning pillutab oksi, lisaks halveneb tihedas sajus nähtavus oluliselt.

Märksõnad

Tagasi üles