K, 1.02.2023

Prokurör taotleb Lasnamäe tapmises kahtlustatava mehe vahistamist

BNS
Prokurör taotleb Lasnamäe tapmises kahtlustatava mehe vahistamist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Irina leiti Lasnamäel tühermaalt.
Irina leiti Lasnamäel tühermaalt. Foto: Taavi Sepp

Põhja ringkonnaprokuratuur taotleb reedel Harju maakohtult naise tapmises kahtlustatava mehe vahistamist.

Politseinikud pidasid kolmapäeva õhtul kella 19 ajal Tallinnas Lasnamäel kinni 28-aastase mehe, keda on alust kahtlustada esmaspäeval kadunuks jäänud Irina tapmises.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo isikuvastaste kuritegude talituse juht Hisko Vares kinnitas, et ligi ööpäev kestnud uurimise tulemusel peeti tapmises kahtlustatav kinni.

«Mõistsime üsna pea pärast Irina kadumisteate laekumist, et naine võib olla sattunud kuriteo ohvriks. Politseinikud tegid alates teisipäeva õhtust pingsalt tööd, püstitades uurimisversioone ning tuvastades võimalikku kahtlustatavat. Selleks töötati läbi videokaamerate salvestisi ja koguti infot. Kolmapäeva õhtuks oli meil kogutud piisavalt tõendeid, et tapmises kahtlustada 28-aastast kohalikku meest, kelle me koheselt ka kinni pidasime,» kirjeldas Vares.

«Uurimine on algusjärgus ja mees ei ole hetkel veel ütlusi andnud, mistõttu on vara rääkida võimalikust motiivist, praeguse info kohaselt ei olnud tegemist siiski juhusliku ohvriga ning teistele inimestele oht puudus,» ütles Vares.

Irina kadus esmaspäeva õhtul kui ta lõpetas tööpäeva, kuid ei jõudnud pärast seda koju. Lähedased andsid naise kadumisest politseile teada teisipäeva õhtul ning politsei asus koheselt selgitama Irina kadumisega seotud asjaolusid. Politseinikud leidsid Irina surnukeha ja tema auto samal ööl Lasnamäel Narva maantee kõrvalt.

Märksõnad
Tagasi üles