Elektrilevi: elektriühendus on suures osas taastatud

BNS
Copy
Elektriühenduste taastamine Saaremaal.
Elektriühenduste taastamine Saaremaal. Foto: Valmar Voolaid

Elektrilevi teatel on reede õhtuks suurem osa rikkeid lahendatud ning elektriühendus taastatud umbes 25 300 kliendil.

Neljapäeva öösel hakkas sadama rasket lund ja Kagu-Eestist alates põhja poole oli lumesadu väga intensiivne ning põhjustas mitmel pool Mandri-Eestis elektrikatkestusi. Kõige ulatuslikumad rikked olid Harju-, Rapla- ja Pärnumaal.

Raske lumesaju tõttu on palju puid ja oksi murdunud ning põhjustanud ulatuslikke elektrikatkestusi üle kogu Mandri-Eesti. Elektrilevi rikkebrigaadid on rikete likvideerimisega tegelenud rohkem kui ööpäeva ja tööd jätkuvad endiselt suurendatud jõududega. Lisaks kasutati rikkekohtade kaardistamiseks droone.

«Reede hommikul alustas rikete likvideerimist peaaegu 60 brigaadi. Töö käib kahes vahetuses ööpäev läbi ja enamik rikkeid on reede õhtuks lahendatud,» ütles Elektrilevi juhatuse esimees Mihkel Härm.

«Raskest lumest põhjustatud rikked oleme kõik korda teinud Järva-, Jõgeva-, Lääne-Viru- ja Põlvamaal. Kõige rohkem elektrikatkestusi oli Harju-, Rapla- ja Pärnumaal. Seal on enamik juba korda tehtud, kuid viimaste rikete lahendamisega võib aega minna laupäeva õhtuni,» ütles Härm.

Elektrilevi kriisikomisjon teeb koostööd kohalike omavalitsustega, tuvastamaks prioriteetseid objekte, kuhu generaatorid paigaldada. Samuti ollakse aktiivses suhtluses päästeametiga ning kasutusel on nende eritehnika.

Elektrilevi palub kõigil elektrikatkestustest teada anda rakenduse MARU kaudu. See võimaldab elektririkete korral kiiret infovahetust kliendi ja Elektrilevi vahel.

Tagasi üles