L, 25.03.2023

PÕHJALIK ÜLEVAADE ⟩ Vaheraport: parvlaev Estonia ei olnud merekõlblik

Tarvo Madsen
, ajakirjanik
Vaheraport: parvlaev Estonia ei olnud merekõlblik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 24
Estonia lebab merepõhjas paremal küljel. Nüüd avaldatud kujutised fotogramm-meetrilistest ülesvõtetest annavad esimest korda võimaluse näha, mis seisus vrakk on.
Estonia lebab merepõhjas paremal küljel. Nüüd avaldatud kujutised fotogramm-meetrilistest ülesvõtetest annavad esimest korda võimaluse näha, mis seisus vrakk on. Foto: Eesti Ohutusjuurdluse Keskus

Estonia huku põhjusi uurinud Eesti, Rootsi ja Soome ohutusjuurdluskeskus avaldasid esmaspäeval vaheraporti, millega võetakse kokku senine töö ning analüüsitakse saadud informatsiooni. Samas aga ei ütle raport veel midagi kindlat, sest tegemata või pooleli on mitu olulist uuringut, milleta lõplikke järeldusi teha ei saa.

74-leheküljeline dokument kirjeldab üksikasjalikult, milliseid uurimisvahendeid ja -meetodeid on ekspeditsioonide ning hilisema analüüsi käigus kasutatud, ja annab ülevaate Estonia ümber toimunust.

Kokkuvõtteks ütleb aruanne, et ühtki versiooni ei saa veel sajaprotsendiliselt kinnitada ega ümber lükata, kuid kindel on see, et Estonia ei olnud viimaseks jäänud reisile asudes merekõlblik ning et sellele vaadati läbi sõrmede või ei oldud järelevalve käigus piisavalt hoolsad.

Märksõnad
Tagasi üles