K, 1.02.2023

President andis Martin Heremile kindrali auastme

Brita-Maria Alas
, Eesti uudiste päevatoimetaja
President andis Martin Heremile kindrali auastme
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 26
Martin Herem.
Martin Herem. Foto: Mihkel Maripuu

President Alar Karis allkirjastas täna käskkirja, millega andis kaitseväe juhatajale kindralleitnant Martin Heremile kindrali sõjaväelise auastme.

«Kindral Herem on ääretult sihikindlalt tegelenud Eesti kaitsevõime edendamisega, ta on olnud mulle riigikaitse kõrgeima juhina usaldusväärseks ja ausaks sõjalise nõuande andjaks,» sõnas president Alar Karis.

«Olukorras, kus Eesti julgeoleku tagamiseks on riigikaitse kiire arendamine hädavajalik, on Herem keskendunud just sellele, mis aitab meil tegelikult sõda ära hoida ja vajadusel sõda võita.»

Riigipea tõstis esile kaitseväe juhataja tööd kaitseväes uue relvastuse kasutusele võtmisel, reservväe valmiduse tõstmisel, sealhulgas läbi reservõppekogunemiste ning piirkondliku sõjalise koostöö tihendamisel. Samuti on kindral Heremi juhtimisel tagatud NATO liitlasüksuste vastuvõtmine ning nende valmisolek kriisi korral võidelda koos Eesti üksustega.

«Minu jaoks on väga oluline ka see, et kindral Herem on alati leidnud aega ja energiat selleks, et selgitada Eesti inimestele arusaadavalt ning inimlikult praeguse julgeolekukriisi, sõjalise riigikaitse arenguvajaduste ja kaitseväe tegevusega seonduvat,» lisas Karis.

«Kindral Herem on näidanud ennast tugeva kaitseväe juhina ja teinud viimase 30 aasta keerulisimas julgeolekuolukorras kaitseväe arendamiseks õigeid ning vajalikke otsuseid. Selle kinnituseks on Eesti tegevused saanud suunda kujundavaks ka palju suuremal skaalal, kui ainult siin koduses Eestis. Südamega tehtud töö ja täielik pühendumine Eesti vabaduse püsimiseks annavad aluse auga välja teenitud kõrgeima sõjaväelise auastme saamiseks Eestis,» sõnas kaitseminister Hanno Pevkur (RE).

Herem on kaitseväe juhataja alates 5. detsembrist 2018.

Vastavalt kaitseväeteenistuse seadusele annab ohvitseri auastmeid Vabariigi President kaitseväe juhataja ettepanekul, kaitseväe juhataja auastme puhul kaitseministri ettepanekul.

Varem on Eestis täiskindrali auaste antud veel Riho Terrasele, Ants Laaneotsale, Aleksander Einselnile ja Johan Laidonerile. 

Tänase seisuga on tegevteenistuses 9 kindralit. Reservis või erus on kokku 16 kindralit, kellest kaks piirivalve taustaga. 

Märksõnad
Tagasi üles