K, 29.03.2023

RMK peatab lageraied Nursipalu aladel

Sven Randlaid
, ajakirjanik
RMK peatab lageraied Nursipalu aladel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 9
Foto: Arvo Meeks

RMK andis täna keskkonnaministeeriumile ülevaate oma senistest tegevustest Nursipalus. Kohtumisel teavitas RMK juhatuse esimees Mikk Marran minister Madis Kallast otsusest lõpetada lageraied planeeritava polügooni sisse jäävatel aladel ning peatada kõik metsamajandustööd planeeritaval Nursipalu harjutusvälja puhveraladel.

Mikk Marrani sõnul on riigimets ja riigikaitse olnud omavahel tihedalt seotud ning riigimetsa majandajana soovib RMK igati aidata kaasa riigikaitse edendamisele.

«Otsustasime, et kuni ei ole täpsustunud Nursipalu harjutusvälja vajadused, siis RMK peatab lageraied planeeritavatel polügooni aladel. Ennetavalt peatame ka kõik metsamajandustööd planeeritaval puhveralal, et aidata kaasa kaitseministeeriumi soovitud ligi 500-meetrise puhverala loomisele. RMK ja kaitseministeeriumi vahel on aastaid olnud hea koostöö ja olen kindel, et see jätkub ka edaspidi,» sõnas Marran.

Keskkonnaminister Madis Kallas oli RMK-ga ühel meelel, et oluline on praegu olukorda rahustada ning osaliselt peatada sealsed käimasolevad tööd. «Leppisime ka kaitseministriga omavahel kokku, et tihendame kahe valitsemisala koostööd seoses Nursipaluga, et kõik küsimused ja mured saaks järgmistel etappidel varakult ja ennetavalt läbi räägitud,» lisas Kallas.

RMK teatel on Nursipalu metsi majandatud nagu kõiki teisi majandusmetsi Eestis. Harjutusvälja aladel kasvav mets on istutatud 50-60 aastat tagasi pärast nõukogude armee tehtud lageraiet. Nüüdseks on sellest sirgunud ühtlase vanusega keskealine männik.

RMK jätkab Nursipalus harvendusraiete tegemist, et tagada metsa edasist kasvamist. Ettevõtte kinnitusel saavad harvendusraie käigus elujõulisemad puud kasvamiseks rohkem vajalikku valgust ja toitaineid.

Märksõnad
Tagasi üles