K, 29.03.2023

Tallinnas saab taotleda hoonete restaureerimistoetust

Uwe Gnadenteich
, ajakirjanik
Tallinnas saab taotleda hoonete restaureerimistoetust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kortermaja miljööväärtuslikus Kalamaja piirkonnas.
Kortermaja miljööväärtuslikus Kalamaja piirkonnas. Foto: KV.EE

Tallinna linnaplaneerimise ametile saab esitada taotlusi kultuurimälestiste, vanalinna muinsuskaitseala ja miljööväärtuslike alade hoonete ning planeeringutega määratud väärtuslike hoonete restaureerimiseks.

Toetuse eesmärgiks on toetada objektide, sh detailide restaureerimist ja taastamist, et säilitada Tallinna linnaruumis ajastutruu miljöö, arhitektuur ja materjalikasutus. Taotlusi saab esitada kuni 13. märtsini 2023.

Abilinnapea Madle Lippuse (SDE) sõnul on toetuse andmise eesmärgiks toetada omanikke neile kuuluva väärtusliku ehituspärandi hoidmisel ja arendamisel. „Nii Tallinna vanalinn kui ka siinsed miljööalad on oma terviklikkuses ja materjalikasutuses väga erilised. Linna ülesanne on omanike igakülgne toetamine pärandi hoidmisel, teeme seda nii omanike igakülgselt nõustades, samuti pakkudes rahalist tuge, sest ajastutruu restaureerimine on sageli tavalistest ehitustöödest märksa kallim,“ selgitas Lippus.

Linn on suurendanud käesolevaks aastaks restaureerimistoetuste eelarvet 100 000 euro võrra, samuti on sel aastal suurendatud maksimaalset suurust objekti kohta. 2023. aastal eraldatakse taotlejatele restaureerimistoetusteks kokku 400 000 eurot. Toetuse maksimaalne määr on kuni 75 protsenti toetatava restaureerimistöö maksumusest, toetuse maksimaalne suurus objekti kohta on 30 000 eurot. Toetust antakse tööde teostamiseks, millega ei ole alustatud enne taotluse esitamist ja mis lõpetatakse hiljemalt käesoleva aasta 30. novembriks.

Toetuse taotlust saab esitada kuni 13. märtsini 2023 Tallinna Tallinna linnaplaneerimise ametile saab esitada taotlusi kultuurimälestiste, vanalinna muinsuskaitseala ja miljööväärtuslike alade hoonete ning planeeringutega määratud väärtuslike hoonete restaureerimiseks..

Lisainfot leiab restaureerimistoetuse veebilehelt.

Märksõnad
Tagasi üles